Kraków: Jechał na dachu autobusu. Interweniowała Straż Miejska i strażacy [ZDJĘCIA]

08.10.2021 13:21
Kraków: Jechał na dachu autobusu. Interweniowała Straż Miejska i strażacy [ZDJĘCIA] Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Takie rzeczy to tylko w Krakowie! Pasażer na gapę podróżował na dachu autobusu. Interweniowała Straż Miejska i strażacy

Kraków widział już wiele. Był smok, który zjadł barana wypchanego siarką, zaczarowana dorożka z zaczarowanym koniem i dziki hasające w różnych częściach miasta. Ale jak Kraków długi i szeroki Łabędzia podróżującego na gapę autobusem jeszcze nie widziano!

Łabędź podróżował na gapę autobusem

8 października 2021 Straż Miejska Miasta Krakowa poinformowała, że ok. 8 rano otrzymała nieprawdopodobne zgłoszenie. Jeden z inspektorów MPK zadzwonił do służb z nietypową sprawą.

Polecamy

Mężczyzna dzwonił z przystanku przy Stawowej, by zgłosić, że autobusem a właściwie na autobusie linii 114 podróżuje pasażer na gapę. Samo podróżowanie bez biletu, tym bardziej na dachu pojazdu jest surowo zabronione a co dopiero jeśli bezczelnym pasażerem jest .. sporej wielkości łabędź.

Mimo że ptak zachowywał się spokojnie, wezwano strażaków, aby pomogli w ściągnięciu go z dachu. Potem gapowiczem zajęła się Straż Miejska Miasta Krakowa. Ptak jest już bezpieczny.

Autobus 114 kursuje między innymi przez mosty na Wiśle i Wildze. Prawdopodobnie stamtąd łabędź dostał się na dach pojazdu.
 
Źródło: Straż Miejska Miasta Krakowa

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.