Kraków: Przerażające dźwięki z nieba. Czy mają związek z zapowiadanym końcem świata?

21.12.2020 10:49
Dziwne dzwięki Kraków Fot. Shutterstock

Przerażające dźwięki z nieba powróciły. Tym razem Trąby Apokalipsy zagrzmiały w Krakowie. Czym jest tajemnicze zjawisko i czy jest to zapowiedź zagłady?

O fenomenie tajemniczych dźwięków mówi się praktycznie od 2011 roku. Z tego właśnie roku pochodzi pierwsze nagranie z Kijowa, na którym słychać niepokojące zjawisko. Na Ukrainie zarejestrowano wtedy aż 11 minut dźwięku, który powtarzał się nieregularnie przez kilka kolejnych dni.

Czym są tajemnicze dźwięki z nieba?

Nie ma racjonalnego powiązania pomiędzy częstotliwością ich występowania, miejscem czy konkretną porą dnia. Czasem okazuje się, że słychać je w dwóch miejscach równocześnie i są to kraje znajdujące się na różnych kontynentach. Dźwięki pojawiają się nagle i równie nagle ustają, pozostawiając po sobie strach i niedowierzanie. Zagadka nadal czeka na swoje rozwiązanie.

Nietypowe, harmoniczne i metaliczne odgłosy pojawiają się na całej Ziemi od niemal 10 lat. W nocy z 20 na 21 grudnia 2020 pojawiły się w Krakowie. Tak zwane Trąby Apokalipsy wspominaliśmy już niejednokrotnie. W  Internecie krążą bowiem setki, o ile nie tysiące filmików, na których przypadkowe osoby zarejestrowały niezwykłe i przerażające dzwięki z nieba.

Przerażające dźwięki z Krakowa

Na początku swojego występowania budziły jedynie grozę i ciekawość, obecnie badają je naukowcy z całego świata. Nie mniej jednak, nikt nie zaprzecza ich istnieniu. Przerażające dźwięki z nieba są faktem i musimy pogodzić się z ich istnieniem.

W nocy z 20 na 21 grudnia 2020 około północy przerażające dźwięki z nieba obudziły mieszkańców Krakowa. Jak informuje rmf24.pl najgłośniej było je słuchać w okolicy Płaszowa, ale przerażające zjawisko zauważyli także mieszkańcy Nowej Huty, Starego Bieżanowa, Prokocimia a nawet Wieliczki.

Zdezorientowani Krakowianie zaczęli dopytywać o niezwykłe zjawisko w mediach społecznościowych:

Czy ktoś z Was jest teraz w okolicy Nowego Bieżanowa? Bardzo dziwny, pulsacyjny dźwięk słyszę za oknem... bardzo niepokojący. Tak jakby ktoś odśnieżał, ale nie ma śniegu.

Trąby Apokalipsy z Krakowa - wyjaśnienie

Pojawiły się również próby wyjaśnienia tego fenomenu. Internauci sugerowali, że przerażające dźwięki mogą mieć związek z przelatującym dziś blisko ziemi meteorytem, końcem świata według Kalendarza Majów, zapowiadanym 21 grudnia 2020 początkiem trzech dni ciemności czy koniunkcją Jowisza i Saturna, które utworzą na niebie "Gwiazdę Betlejemską".

Wszyscy zwolennicy teorii spiskowych będą jednak tym razem bardzo rozczarowani. Jak informuje rmf24.pl spółka Polska Grupa Energetyczna poinformowała że serie dźwięków były spowodowane zwiększeniem mocy w jednym z bloków energetycznych.

Uruchomiono wysoką moc bloku energetycznego, a to spowodowało dodatkowy zrzut pary i niedogodności akustyczne, za które bardzo przepraszamy.

- mówi Agnieszka Dietrich z PGE.

Ze względu na gęstą mgłę, która od kilku dni unosi się nad Krakowem dźwięki rozchodzą się inaczej niż zwykle.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz również: Czarnobyl nie był pierwszy. 30 lat wcześniej katastrofa nuklearna zabiła nawet 8000 osób

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.