Kraków: Rozebrała się na mszy i opluła księdza. Może usłyszeć zarzut obrażania uczuć religijnych

18.03.2021 10:37
Kraków, Bazylika Mariacka: Rozebrała się na mszy i opluła księdza. Może usłyszeć zarzut obrażania uczuć religijnych Fot. Shutterstock

Kobieta zakłóciła mszę w Bazylice Mariackiej. Rozbierała się i opluła księdza. 20-latka może usłyszeć m.in. zarzut obrażania uczuć religijnych

Krakowska straż miejska odebrała w środę, 17 marca 2021 zgłoszenie o zakłócaniu przebiegu mszy świętej w Bazylice Mariackiej. Jak twierdził zgłaszający, ok. 20-letnia dziewczyna miała przeszkadzać w prowadzeniu mszy świętej.

Rozebrała się na mszy i opluła księdza

Informację o zdarzeniu Straż Miejska Miasta Krakowa zamieściła w środę na swoim koncie na Facebooku. Jak wynika z notatki, o zakłócaniu przez 20-latkę porządku nabożeństwa w Bazylice Mariackiej poinformował kościelny.

Polecamy

Gdy patrol pojawił się na miejscu, kobieta była spokojna, ale świadkowie zdarzenia zeznali, że znają ją, i że nie był to pierwszy tego typu incydent z jej udziałem. Rzekomo od kilku dni miała pojawiać się w bazylice i przeszkadzać w nabożeństwach.

– poinformowała straż miejska.

Jak poinformowała PAP małopolska policja, w czwartek "wykonywane będą z nią czynności procesowe". 20-latka może usłyszeć zarzut utrudniania prowadzenia mszy świętej lub obrażania uczuć religijnych, za co grozi do dwóch lat więzienia.

Zarzuty będą konsultowane z prokuraturą po zebraniu materiału dowodowego, czyli po przesłuchaniu świadków.

- komentuje policja.

Zobacz również: Rząd wprowadza lockdown na terenie całej Polski. Koniec z zakupami i rozrywką

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.