Pogoda
28.08.2019 10:44

Kultowe platformówki "Król Lew" i "Aladyn" powrócą na nasze konsole!

Jak widać, remastery są popularne nie tylko w kinie.

aladyn gra
źródło: screen z gry Aladyn

Legendarne platformówki z lat 90. mają powrócić do nas jeszcze w tym roku. Nie jest to na razie oficjalna informacja od wydawcy, a jedynie następstwo wycieku, jaki pojawił się wczoraj w sieci.

Amerykański serwis GameXplain otrzymał zdjęcie od uczestnika zamkniętego pokazu firmy Gamespot, które potwierdza wielki powrót.

Kompilacja została zapowiedziana w trakcie demonstracji promującej nadchodzące premiery, które trafią do fanów poprzez największą sieciówkę z grami w Stanach Zjednoczonych.

Gremliny rozrabiają
Gremliny rozrabiają
Przeczytaj także Gremliny powrócą w animowanym prequelu serii

Aladyn i Król Lew powrócą na nasze komputery

Na zdjęciu widzimy pudełka z widocznymi tytułami, które znajdują się w środku. Znajdziemy na nim również informację o dacie nadchodzącej premierze, która jest planowana na jesień.

"Aladyn" i "Król Lew" trafiły do nas raz pierwszy odpowiednio w 1993 i 94 roku. Wydaje się, że trudno jest znaleźć na świecie graczy, którzy nie wspominają ich z łezką w oku. Są to jedne z tych tytułów, które łączą ze sobą wszystkie dzieci lat 90. Sam osobiście miałem okazję grać u kolegi w "Aladyna" na Pegasusie i w mojej pamięci gra ta jest magiczna.

O tym, że Disney planuje powrót tych gier, mówiono od kilku dni na Twitterze, ale były to dosyć randomowe tweety, których nie warto było brać na serio. Zdjęcie wysłane do GameXplain wydaje się jednak potwierdzać doniesienia, jakie ostatnio otrzymywaliśmy.

Obie gry będą dostępne na PS4, XOne i Switcha. Mają działać w rozdzielczości 1080p i posiadać kilka nowych funkcji. Wśród nich m.in. możliwość przewijania czasu, upraszczającą przejście pewnych sekcji leveli. Jeśli nie będziecie mogli sobie poradzić z pewnymi poziomami, gra zaoferuje instrukcje, wyjaśniające, co trzeba zrobić, aby przejść dalej.

Na szczęście remastery gier nie wzbudzają takich kontrowersji, jak odświeżone wersje kultowych filmów. Nie planujemy więc mówić "ile razy można robić to samo". Wręcz przeciwnie - nie możemy się doczekać, aż wrócimy do tych klasyków.

Zobacz także:  Disney+: lista wszystkich filmów i seriali, które trafią na platformę streamingową

Tagi: Gry