Królowa Elżbieta w popkulturowych przebraniach w internetowej wojnie na memy

07.04.2020 13:16
Królowa Elżbieta w popkulturowych przebraniach w internetowej wojnie na memy Fot. BBC/Ferrari Press/East News

Królowa Elżbieta II stała się absolutnym hitem internetu. Użytkownicy Twittera prześcigają się w pomysłach na memy związane z monarchinią. Od czego się zaczęło?

W niedzielę 5 kwietnia 2020 roku królowa Elżbieta II przemówiła do swego narodu. I całego świata ogółem. Podniosła, przejmująca przemowa przyciągnęła rzecz jasna olbrzymie zainteresowanie. Niektórzy jednak, zamiast skupić się na słowach monarchini, zainteresowali się jej zieloną suknią. Tak właśnie rozpoczęła się internetowa wojna na memy. Wybraliśmy dla was najzabawniejsze pomysły.

Królowa Elżbieta i internetowa wojna na memy

Słowa, które padły z ust brytyjskiej królowej przyniosły słuchaczom nieco otuchy i optymizmu. Wielu wychwalało Elżbietę II za wspaniałą postawę i piękną przemowę. Znaleźli się też tacy, którzy docenili jej strój. A raczej jego potencjał komediowy.

Przeczytaj także

Nie od dziś wiadomo, że kolor zielony stanowi idealny podkład dla photoshopowych przeróbek. Nie minęło zatem wiele czasu, zanim królowa Elżbieta II zaczęła objawiać się na Twitterze w dość nietypowym dla siebie odzieniu. Charakterystyczna czacha Punishera, stój ze "Star Treka", motyw "Gwiezdnych wojen" i szalone koty? Tak, to stanowczo nie w stylu brytyjskiej monarchini. Zabawa stała się tak popularna, że wywołała istną wojnę na memy. A wam, który strój królowej najbardziej przypadł do gustu?

Zobacz też: J.K. Rowling miała podejrzenie koronawirusa: "Na szczęście już wyzdrowiałam" 

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.