Kruszwil z aktem oskarżenia. Miał uderzyć 66-latka pięścią w twarz. Mężczyzna nie żyje

08.06.2021 14:51
Kruszwil z aktem oskarżenia. Miał uderzyć 66-latka pięścią w twarz. Mężczyzna nie żyje Fot. Shutterstock

O sprawie poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Do sądu w Szczecinie wpłynął prywatny akt oskarżenia przeciwko youtuberowi związanemu z kanałem "Lord Kruszwil". Młody mężczyzna rzekomo podczas nagrywania jednego ze swoich filmów w styczniu 2020 roku miał uderzyć w twarz 66-latka. Mężczyzna nie żyje.

Znany youtuber stanie przed sądem?

O sprawie napisał m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych:

Do Sądu w Szczecinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko popularnemu wśród dzieci patoyoutuberowi związanemu z kanałem "Lord Kruszwil". Mężczyzna oskarżony został o pobicie starszego mężczyzny, który w niedługim czasie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawcą wg oskarżenia jest kolega i przez wiele lat wspólnik znajdującego się w areszcie Łukasza W. pseudonim "Kamerzysta". Chodzi o zdarzenie z 2 stycznia 2020 roku.

Akt oskarżenia dotyczy sytuacji, która miała miejsce na początku 2020 roku. Jak podaje strona polsatnews.pl, miało dojść do niej podczas nagrywania kolejnego odcinka na kanał "Lord Kruszwil".

Polecamy

Rodzina zmarłego złożyła akt oskarżenia bezpośrednio do sądu. Według jej relacji starszy mężczyzna upadł i na chwilę stracił przytomność. Rodzina twierdzi również, że po incydencie skarżył się przez kilka dni na bóle głowy. Mężczyzna zmarł 9 maja 2020.

Jego śmierć była zaskoczeniem dla rodziny, bo stan zdrowia i dotychczasowy sposób życia w żaden sposób nie wskazywały na to, by w jego organizmie działo się coś złego.

- twierdzi cytowany w poście mec. Krzysztof Tumielewicz, pełnomocnik rodziny zmarłego.

Rodzina zmarłego mężczyzny zgłosiła sprawę do prokuratury, argumentując, że śmierć poszkodowanego może mieć związek z pobiciem go przez Marka M. Prokuratura jednak umorzyła sprawę. Obecnie rodzina zmarłego Edwarda N. skierowała do sądu prywatny akt oskarżenia. Żona zmarłego zawiadomiła prokuraturę, bo jej zdaniem to właśnie uderzenie przed sklepem mogło przyczynić się do śmierci. Z niezrozumiałych powodów prokuratura odmówiła jednak zajęcia się sprawą, w związku z tym adwokat rodziny zmarłego złożył akt oskarżenia bezpośrednio w jednym ze szczecińskich sądów. (...) Ośrodek zamierza przystąpić do tego procesu jako strona społeczną. Nasza organizacja postawiła przed sądem już kilku patoyotuberów doprowadzając do ich skazania.

- napisał w swoim poście Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Kim jest Lord Kruszwil?

Lord Kruszwil to popularny młody youtuber, który prowadzi swój kanał od 2017 roku. Młody mężczyzna słynie z kontrowersyjnych filmików.

Źródło: polsatnews.pl, radiozet.pl, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Zobacz również: Polski youtuber jechał 310 km/h autostradą A2? Na filmie mówił, że jest w Niemczech

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.