Krzysztof Gonciarz przeciwko ciężarówkom anty-LGBT. Wyjechał na ulicę własnym pojazdem

14.08.2020 08:25
Krzysztof Gonciarz przeciwko ciężarówkom anty-LGBT. Wyjechał na ulicę własnym pojazdem Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Krzysztof Gonciarz postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i wystąpił przeciwko krzywdzącej ciężarówce z hasłami anty-LGBT. Zobacz niesamowitą akcję słynnego twórcy internetowego.

Krzysztof Gonciarz znajduje się w ścisłej czołówce polskich twórców internetowych. Jako osoba z dużym zasięgiem medialnym postanowił głośno wypowiedzieć się na temat, który podzielił ostatnio Polskę. Mowa o furgonetce z krzywdzącymi hasłami skierowanymi w kierunku przedstawicieli społeczności LGBT. Gonciarz wyjechał na ulice Warszawy własną ciężarówką. 

Krzysztof Gonciarz i ciężarówka anty-anty-LGBT

Mieszkańcy stolicy zapewne znają pojazd obklejony krzywdzącymi, homofobicznymi stwierdzeniami, które dodatkowo emitowane są z megafonów. Ciężarówka fundacji Pro-Prawo do Życia łamie prawo, ponieważ zgodnie z artykułem 256 polskiego kodeksu karnego mowa nienawiści jest przestępstwem. Wielu mieszkańców miast ma dość homofobii i dokonuje obywatelskich zatrzymań pojazdu. W jednym z nich brała udział Margot - aktywistka z queerowego kolektywu Stop Bzdurom, która 7 sierpnia 2020 została aresztowana na dwa miesiące za napaść na kierowcę homofobicznej ciężarówki. Ta sytuacja sprawiła, że spontanicznie powstała demonstracja w obronie Margot. Pokojowy protest został brutalnie rozgromiony przez policję. 

Przeczytaj także

Od tego momentu cała Polska żyje tematem LGBT. Krzysztof Gonciarz postanowił wykorzystać swoją medialną pozycję, by wspomóc atakowane osoby nieheteronormatywne i załagodzić agresję części społeczeństwa podżeganą między innymi przez ciężarówkę anty-LGBT. Z tego powodu wpadł na pomysł stworzenia własnej furgonetki. 

Gonciarz stwierdził, że skoro obywatelskie zatrzymania homofobicznej ciężarówki kończą się mandatami od policji dla osób interweniujących, strolluje fundację Pro-Prawo do Życia wyjeżdżając 13 sierpnia 2020 roku na ulice bardzo podobnym pojazdem. W sieci pojawiło się też nagranie, w którym naniesiono na dach furgonetki charakterystyczną emotikonę. 

Na pace furgonetki widnieją hasła "Każdy może obkleić ciężarówkę i gadać z niej głupoty" oraz "Nie do wiary, że to jest legalne".

Przeczytaj także

O swoim pomyśle opowiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". 

Akcję wymyśliliśmy kilka dni temu. Zależało nam na zrobieniu czegoś, co rozbawi ludzi i zwróci uwagę na problem furgonetek anty-LGBT. Ale nie doleje oliwy do ognia. Nasza akcja to performans komediowy, ale celem jest oczywiście pozbycie się wiadomych furgonetek z ulic Warszawy.

Twórca internetowy podchodzi do akcji z humorem. Zapowiedział, że planuje poruszać się cięzarówką po Warszawie kolejne dwa dni. Wymarzoną sytuacją Gonciarza jest znalezienie homofobicznego pojazdu i jeżdżenie za nim trollerską furgonetką. 

Przeczytaj także

To nie pierwszy raz, kiedy Gonciarz wstawia się za osobami LGBT. 

Miejmy nadzieję, że akcja Gonciarza przyniesie pozytywny skutek i przynajmniej częściowo odwróci szkodę, którą wyżądza ciężarówka anty-LGBT. 

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Kolejny gejowski ślub w świecie Marvela. Tym razem odbył się w tajemnicy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.