Krzysztof Krawczyk zainspirował amerykańskich raperów? Fani wokalisty zalali utwór falą komentarzy

22.05.2020 11:22
Krzysztof Krawczyk zainspirował amerykańskich raperów? Fani wokalisty zalali utwór falą komentarzy Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Fani Krawczyka zauważyli, że w nowym utworze Bernera, B-Reala i Ricka Rossa pojawił się fragment hitu "Trudno tak". Wokalista zainspirował raperów?

"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem." Ten słynny cytat ma w sobie wiele prawdy, jednak kiedy słyszymy fragmenty ulubionych piosenek w kompozycjach innych wykonawców, nie reagujemy już tak entuzjastycznie, a w głowie zapala się kolorowy neon z napisem "plagiat". W większości przypadków, gdy jakaś kompozycja kojarzy nam się z inną, nie mamy do czynienia z kradzieżą czy zapożyczeniem, a zwykłym przypadkiem lub użyciem sampli. Czy tak było tym razem?

Krzysztof Krawczyk zainspirował raperów z USA?

Fani Krzysztofa Krawczyka zalali falą komentarzy najnowszy utwór Bernera, B-Reala i Ricka Rossa. Według słuchaczy byłego członka Trubadurów (dużych, durów), piosenka "Candy" zawiera sample z kawałka "Trudno tak".

Przeczytaj także

Utwór powstał w 2004 roku i pojawił się na płycie "To, co w życiu ważne". Kompozycja wykonana przez Krawczyka i Edytę Bartosiewicz szybko stała się hitem list przebojów.

Pod utworem "Candy" znalazło się wiele komentarzy wskazujących na solidarność słuchaczy z polskim wokalistą. Polacy zaczęli cytować znany utwór i publikować hasła takiej jak "Krzysiek zrobiłeś to chłopie" czy "Ekipa Krzysztofa Krawczyka przejmuje ten kawałek". Insynuacje wydają się być żartem, jednak warto w tym miejscu wspomnieć, że oryginalna wersja piosenki "Trudno tak" nie należy ani do Krawczyka, ani Edyty Bartosiewicz, ani amerykańskich raperów.

Posłuchaj podcastu

Oryginał motywu "Trudno tak" pojawia się w kompozycji Tap011 "Sanjaj me" 1998 roku. Wszystkich trzech utworów możecie posłuchać poniżej.

Przeczytaj także

Berner & B-Real ft. Rick Ross "Candy"

Tap 011 - Sanjaj Me

Krzysztof Krawczyk, Edyta Bartosiewicz - Trudno tak (razem byc nam ze soba...)

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.