Pogoda
24.08.2020 08:33

Ksiądz z Nowego Targu skazany za pedofilię. Nie trafi za kratki...

Kolejny ksiądz oskarżony o pedofilię usłyszał wyrok. Mariusz W. z Nowego Targu za swoje czyny trafi nie trafi jednak do więzienia...

Nowy Targ: Ksiądz skazany za pedofilię
foto: shutterstock.com

Wikary Mariusz W. pracował w parafii w Nowym Targu. Jak potwierdził Sąd Okręgowy w Krakowie, wikary w latach 2014-2016 dopuścił się wielu czynów pedofilskich. Udało się ustalić, że jego ofiarami było co najmniej 9 dziewczynek. Duchowny usłyszał wyrok za swoje przewinienia.

Nowy Targ: Ksiądz skazany za pedofilię

Mariusz W. otrzymał karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Jednak krakowski sąd nie skierował pedofila do więzienia. Ksiądz odbędzie karę w tzw. systemie terapeutycznym.

pogrzeb
pogrzeb
Przeczytaj także Polityka zamiast pogrzebu. Ksiądz zamiast żegnać zmarłego wskazywał, na kogo mają głosować żałobnicy

Sędzia Bogdan Kijak w rozmowie z portalem Fakt.pl, wyjaśnił przyczyny swojej decyzji:

"

Sąd uznał oskarżonego winnym popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów. Tych czynów łącznie jest dziewięć. Orzekł karę dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności, określając, że kara ta będzie wykonywana w systemie terapeutycznym. Ponadto orzekł wobec niego środek zabezpieczający w postaci umieszczenia w zakładzie psychiatrycznym stosującym metody leczenia dla osób z zaburzeniami preferencji seksualnych. "

Wyrok nie jest prawomocny, jednak jeśli takim się stanie, w pierwszej kolejności zostanie wykonana kara 2,5 roku pozbawienia wolności, następnie środek zapobiegawczy - umieszczenie księdza w zakładzie psychiatrycznym.

Zgadzacie się z decyzją sądu?

Nergal
Nergal
Przeczytaj także Nergal chwali księdza na Instagramie. "To mój drugi ulubiony duchowny zaraz po Judas Priest"