Pogoda
30.04.2020 17:56

Książę William narratorem nowego programu dokumentalnego BBC o zdrowiu psychicznym piłkarzy

BBC One wyemituje program dokumentalny z udziałem księcia Williama. To wynik rocznej współpracy stacji, członka rodziny królewskiej i największych brytyjskich klubów sportowych.

Książę William narratorem nowego programu dokumentalnego BBC o zdrowiu psychicznym piłkarzy
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Program pod roboczym tytułem „Mierząc się ze zdrowiem psychicznym z księciem Cambridge” zostanie wyemitowany na BBC One w maju. Warto zaznaczyć, że oryginalny tytuł – „Tackling Mental Health With The Duke of Cambridge”, stanowi także grę słów ze słowem „tackling”, które stanowi także określenie technicznego zagrania w sporcie, oznaczającego zarówno „blok”, jak i „szarżę”.

Program został ogłoszony w zeszłym roku, w ramach A Royal Team Talk i jest efektem rocznej pracy wszystkich zainteresowanych.

BBC ruszyło z lekcjami w domach. Wśród nauczycieli m.in. sir David Attenborough
BBC ruszyło z lekcjami w domach. Wśród nauczycieli m.in. sir David Attenborough
Przeczytaj także BBC ruszyło z lekcjami w domach. Wśród nauczycieli m.in. sir David Attenborough

Mierząc się ze zdrowiem psychicznym z księciem Cambridge” – najważniejsze informacje 

Program został wyprodukowany przez firmę Goalhager Films, należącą to Gary’ego Linekera i podąża za księciem Williamem, gdy ten spotyka się z zawodnikami, menadżerai klubów sportowych oraz z fanami, prowadząc z nimi rozmowy na temat zdrowia psychicznego.

Już teraz wiadomo, że jednymi z uczestników programu będą: Frank Lampard, menadżer zespołu Chelsea, Marvin Sordell, grający obecnie dla Burton Albion, czy Tyrone Mings, członek grupy Aston Villa i jeden z zawodników reprezentacji Anglii.

Odtwórcy roli Sherlocka Holmesa razem na scenie. Zobacz słynne przedstawienie „Frankenstein” za darmo na YouTube
Odtwórcy roli Sherlocka Holmesa razem na scenie. Zobacz słynne przedstawienie „Frankenstein” za darmo na YouTube
Przeczytaj także Odtwórcy roli Sherlocka Holmesa razem na scenie. Zobacz słynne przedstawienie „Frankenstein” za darmo na YouTube

Tydzień Świadomości na temat Zdrowia Psychicznego

Program BBC One jest pomyślany jako jeden z elementów cyklu stacji, poświęconego zdrowiu psychicznemu. „Mierząc się ze zdrowiem psychicznym z księciem Cambridge” zostanie wyemitowane w dniach 18-24 maja, podczas tzw. Tygodnia Świadomości na temat zdrowia psychicznego, (ang. Mental Health Awareness Week), wraz z innymi programami na podobny temat.

Oświadczenie stacji BBC

Tony Hall, dyrektor zarządzający BBC w informacji prasowej, promującej wydarzenie, zdradził:

"

Kwestia zdrowia psychicznego jest niezwykle ważna. W trakcie trwania pandemii jest nawet ważniejsza niż kiedykolwiek. Wiele osób może borykać się samotnie, może obawiać się o własny dobrostan, bądź chce pomóc komuś z najbliższego otoczenia. Właśnie z tego powodu mówienie wprost na temat zdrowia psychicznego jest tak ważne. W tym właśnie celu zdecydowaliśmy się przygotować naszą serię programów. "

Big Ben i brytyjski parlament
Big Ben i brytyjski parlament
Przeczytaj także Sklepy z alkoholem uznane za niezbędne dla funkcjonowania Wielkiej Brytanii. Będą otwarte podczas kwarantanny

W tym momencie nieznana jest jeszcze dokładna data premiery programu dokumentalnego, ani jego finalna nazwa.

Czytaj także: Co oglądać w majówkę? Oto filmowo-serialowe propozycje w TV i na VOD 

Czy planujesz obejrzeć "Tackling Mental Health With The Duke of Cambridge"?

Tagi: Newsy Film News