Pogoda
08.10.2018 17:30

Do Księgi Rekordów Guinessa dołączył mężczyzna, który zdobył „platynę” w 1700 grach

Zarządcy Księgi Rekordów Guinessa postanowili przedstawić nowego członka zaszczytnego grona rekordzistów - dołączył do niego Hakam Karim, zapalony gracz i fan PlayStation.

Do Księgi Rekordów Guinessa dołączył mężczyzna, który zdobył „platynę” w 1700 grach
foto: Twitter.com/ psnHakoom

Słowa „zapalony gracz” mogą być dla Karima nieco obraźliwe - mężczyzna zdobył „platynę” w prawie 1700 grach. Owe osiągnięcie oznacza, że nie tylko przeszedł produkcję, ale także zdobył wszystkie trofea, które przygotowali twórcy. Zwykle jest to osiągnięcie numer 50, które zostaje nam przyznane po wielu godzinach zabawy. Większość graczy nie zdobywa tego wyróżnienia w 10 grach, niektórzy nie mają nawet 1 na swoim koncie. Hakam Karim ma ich aż 1691. Czy raczej miał, ponieważ plakietkę przyznano mu we wrześniu 2018 roku, a Karim nie próżnuje.

Gracz pochwalił się swoim osiągnięciem na Twitterze, na którym działa pod pseudonimem Hakoom. Tak samo nazywa się na konsoli PlayStation, więc jeżeli chcecie go dodać do przyjaciół na PlayStation Network, to wiecie gdzie go szukać:

Rekordziści w branży gier

Według informacji z PSN Trophy Leaders, Hakoom zdobył kolejne 26 „platyn” (!) od czasu przyznania mu plakietki od Księgi Rekordów Guinessa. Jeżeli jednak zliczymy wszystkie trofea (brązowe, srebrne i złote), to wyjdzie nam zatrważająca liczba ponad 70 tysięcy. Wynik jest naprawdę oszołamiający, ale nie wyszedł Karimowi żadnym przypadkiem - mężczyzna w sesji Ask Me Anything na Reddicie przyznał, że to efekt 10 lat pracy. Dodał, że dziennie poświęca na granie 10-20 godzin. Przyznał również, że w trakcie pracy ma włączone kilka konsol, a na każdej z nich gra w inną produkcję.

Jego platynową grą numer 1700 był „Spider-Man” na PS4. Oto nagranie ze zdobycia trofeum:

Na drugim miejscu, niedaleko od niego, znajduje się Roughdawg4 z wynikiem... 1711 „platyn”, jednak w łącznym rozrachunku ma ponad 1000 trofeów mniej od Hakooma. Gratulacje dla Hakama Karima!

Kamil Kacperski
Tagi: Gry