Księżniczka Leia pożegnana przez graczy Star Wars: The Old Republic

Michał Tomaszkiewicz
29.12.2016 13:05
Księżniczka Leia pożegnana przez graczy Star Wars: The Old Republic Fot. zrzut ekranu

Niespodziewane odejście Carrie Fisher, ekranowej księżniczki Lei z „Gwiezdnych wojen”, głęboko zasmuciła fanów sagi – zarówno tych koncentrujących się na filmowym uniwersum, jak i zapuszczającym się w „Star Wars” w świecie gier. Ci ostatni zorganizowali hołd dla aktorki – wydarzenie zjednoczyło Jasną i Ciemną stronę Mocy.

W świecie gry online Star Wars: The Old Republic odbyły się symboliczne pogrzeby księżniczki Lei. Strata zjednoczyła graczy stojących zazwyczaj po przeciwnych stronach barykady.

Uroczystości odbyły się w zamku Organa na planecie Alderaan – to na niej wychowywała się księżniczka Leia po oddaniu w opiekę senatora Organy. Wydarzenia trafiły na różne serwery.

Początkowo zakładano, że pożegnanie trwać będzie 2 godziny, jednak część graczy spędziła na opłakiwaniu aktorki i granej przez nią postaci zdecydowanie dłużej.

Ogłoszony na czas pogrzebu rozejm był ściśle przestrzegany przez obie strony – na jednym z serwerów oddano nawet wspólną salwę honorową dla uczczenia pamięci Carrie Fisher.

Gdy pojawiły się informacje o kłopotach zdrowotnych Carrie Fisher – aktorka doznała zawału serca podczas lotu – lekarze uspokajali, że stan gwiazdy jest stabilny i że jej życie nie jest zagrożone. Tym większym szokiem była wiadomość o odejściu filmowej księżniczki, bez której świat „Gwiezdnych wojen” wyglądałby zupełnie inaczej.

Fani nie wyobrażają sobie, jak nowe epizody będą wyglądać bez udział ich ulubienicy – dla nich szczęściem w nieszczęściu będzie wiadomość, że aktorka zdążyła już ukończyć zdjęcia do mającego mieć premierę w grudniu 2017 roku ósmego epizodu sagi.

Jak domyślają się osoby, które oglądały „Łotra 1”, księżniczka Leia ma też szansę na pojawienie się w epizodzie 9.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.