Księżniczka Leia pożegnana przez graczy Star Wars: The Old Republic

Michał Tomaszkiewicz
29.12.2016 13:05
Księżniczka Leia pożegnana przez graczy Star Wars: The Old Republic Fot. zrzut ekranu

Niespodziewane odejście Carrie Fisher, ekranowej księżniczki Lei z „Gwiezdnych wojen”, głęboko zasmuciła fanów sagi – zarówno tych koncentrujących się na filmowym uniwersum, jak i zapuszczającym się w „Star Wars” w świecie gier. Ci ostatni zorganizowali hołd dla aktorki – wydarzenie zjednoczyło Jasną i Ciemną stronę Mocy.

W świecie gry online Star Wars: The Old Republic odbyły się symboliczne pogrzeby księżniczki Lei. Strata zjednoczyła graczy stojących zazwyczaj po przeciwnych stronach barykady.

Uroczystości odbyły się w zamku Organa na planecie Alderaan – to na niej wychowywała się księżniczka Leia po oddaniu w opiekę senatora Organy. Wydarzenia trafiły na różne serwery.

Początkowo zakładano, że pożegnanie trwać będzie 2 godziny, jednak część graczy spędziła na opłakiwaniu aktorki i granej przez nią postaci zdecydowanie dłużej.

Ogłoszony na czas pogrzebu rozejm był ściśle przestrzegany przez obie strony – na jednym z serwerów oddano nawet wspólną salwę honorową dla uczczenia pamięci Carrie Fisher.

Gdy pojawiły się informacje o kłopotach zdrowotnych Carrie Fisher – aktorka doznała zawału serca podczas lotu – lekarze uspokajali, że stan gwiazdy jest stabilny i że jej życie nie jest zagrożone. Tym większym szokiem była wiadomość o odejściu filmowej księżniczki, bez której świat „Gwiezdnych wojen” wyglądałby zupełnie inaczej.

Fani nie wyobrażają sobie, jak nowe epizody będą wyglądać bez udział ich ulubienicy – dla nich szczęściem w nieszczęściu będzie wiadomość, że aktorka zdążyła już ukończyć zdjęcia do mającego mieć premierę w grudniu 2017 roku ósmego epizodu sagi.

Jak domyślają się osoby, które oglądały „Łotra 1”, księżniczka Leia ma też szansę na pojawienie się w epizodzie 9.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.