Pogoda
15.06.2020 14:16

Księżniczki Disneya nie mają tej samej części ciała. Zauważyliście?

Księżniczki z filmów Disneya mają ze sobą wiele wspólnego: zazwyczaj są rówieśniczkami i wychowują się w niepełnej rodzinie. Spostrzegawczy widzowie dostrzegli, że łączy ich jednak coś więcej: brak części ciała, bez których trudno wyobrazić sobie człowieka z krwi i kości. 

księżniczki Disneya
foto: materiały prasowe Disneya

Zaczęło się od Śnieżki, pierwszej księżniczki Disneya, której rysownicy poskąpili pełnego rysowanego człowieczeństwa, i ciągnęło się przez lata. Co ciekawe, czarne charaktery, czyhające na godność i życie księżniczek, przedstawiane były cały czas z częściami ciała, których pozytywnym bohaterkom skąpiono.

Zdarzało się nawet, że rzeczone części ciała były używane do podkreślenia diaboliczności złoczyńców, szczególnie gdy otrzymywały krwistoczerwony kolor.

Leia będzie oficjalną księżniczką Disneya dzięki petycji?
Leia będzie oficjalną księżniczką Disneya dzięki petycji?
Przeczytaj także Leia będzie oficjalną księżniczką Disneya dzięki petycji?

Czy oglądaliście filmy Disneya na tyle dokładnie, żeby zorientować się, że księżniczkom czegoś brakuje? Jeśli nie, to mamy dla was niezłą niespodziankę.

Księżniczkom Disneya brakuje tych samych częścią ciała. Złoczyńcy mają je narysowane

O ciężkim losie księżniczek Disneya krążyły wśród widzów taki żarty, że wytwórnia postanowiła się do nich przyłączyć, wskazując kilka cech wspólnych w oficjalnym zwiastunie do filmu „Ralph Demolka w Internecie”.

Czego zatem brakuje księżniczkom Disneya? Usiądźcie wygodnie, zanim dowiecie się prawdy. Chodzi bowiem o… paznokcie.

Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Ariel, Mulan i Tiana – każda z nich była rysowana bez paznokci. Powód był prosty: ich brak nie rzucał się szczególnie w oczy, a rezygnowanie z ich rysowania oszczędzało wiele godzin pracy rysowników, a co za tym idzie: wymierne pieniądze.

Tradycja braku paznokci u księżniczek Disneya skończyła się, gdy filmy zaczęły powstawać dzięki pracy animatorów komputerowych, a nie artystów rysujących opowieść klatka po klatce: stworzenie trójwymiarowego modelu postaci ze wszystkimi niezbędnymi częściami ciała nie stanowiło już problemu, a resztą ciężkiej pracy zajmował się według wskazówek reżyserów komputer.

Dlaczego zatem czarne charaktery były rysowane razem z paznokciami? Pojawiali się oni na ekranie na znacznie krócej, a odpowiednie ich wyeksponowanie sprawiało, że postać była postrzegana jako groźniejsza, szczególnie gdy była nią kobieta z czerwonym lub czarnym manicure. Rysownikom także i w przypadku złoczyńców zdarzało się „zapomnieć” o tych częściach ciała, gdy uznawano, że nie wniosą nic do sceny.

Zobacz także: Top 6 teorii o bajkach, które zniszczą wasze dzieciństwo 

Zauważyliście?

Tagi: Disney