Kto jest najlepszym pilotem w galaktyce? Komiks „Star Wars” rozwiewa wszelkie wątpliwości

Sergiusz Kurczuk
08.08.2018 12:27
Kto jest najlepszym pilotem w galaktyce? Komiks „Star Wars” rozwiewa wszelkie wątpliwości Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: nowa Nadzieja

Han Solo? Lord Vader? A może Luke Skywalker? W 52. numerze komiksu „Star Wars” w końcu pokazano, kto jest najlepszym pilotem w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. 

Każdy fan „Gwiezdnych Wojen” doskonale wie, że w odległej galaktyce istnieje wielu świetnych pilotów. Do czołówki zaliczają się niewątpliwe Han Solo i jego pomocnik Chewbacca, Darth Vader oraz jego syn Luke Skywalker. Miłośnicy „Star Wars” od dawna zastanawiają się, który z nich góruje. Anakin miał ogromny talent do pilotowania, co zostało ukazane w prequelach i kilkukrotnie wspomniane w oryginalnej trylogii. Luke odziedziczył go po ojcu, dzięki czemu z powodzeniem przyczynił się do zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci. Natomiast Han słynie ze swojego lotu na Kessel, który po latach został w końcu ukazany w filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”. W komiksie „Star Wars” wreszcie ukazano najlepszego pilota galaktyki. 

Star Wars - kto jest najlepszym pilotem w uniwersum?

Wydawnictwo Marvel Comics stworzyło serię „Star Wars”, która stała się suplementem oryginalnej trylogii George'a Lucasa. Po przejęciu praw do „Gwiezdnych Wojen” przez Disneya wszelkie książki, komiksy i gry dziejące się w tak zwanym Expanded Universe straciły status „kanonicznych”. Nowy kanon świata stworzono po roku 2015, kiedy do kin wszedł film „Przebudzenie Mocy”. W komiksie widzimy więc wydarzenia dziejące się pomiędzy epizodami IV-VI. 52. numer rozgrywa się tuż po historii opowiedzianej w „Nowej Nadziei”. Po porażce Vader postanawia zmobilizować swoje siły, by zemścić się na Rebeliantach. 

52 Fot. foto: kadr z komiksu Star Wars #52

Vader przy pomocy Szwadronu Śmierci zapędził księżniczkę Leię w kozi róg. Zdrada królowej Trios spowodowała, że córka Sitha została uwieziona na planecie Mako-Ta. Beznadziejną sytuację Lei przerwała odsiecz Hana i Chewiego. Vader postanowił osobiście wziąć udział w pokonaniu kosmicznego przemytnika. Wskoczył do własnego Tie Fightera i starł się z Sokołem Millenium. Han wyszedł z walki obronną ręką i spowodował, że Vader odpuścił sobie dalszy pościg. To wydarzenie nie tylko udowodniło, że Solo jest najlepszym pilotem w galaktyce, ale również wyjaśniło niechęć mrocznego Jedi do przemytnika, którą widzieliśmy w epizodach V i VI.  

52 Fot. foto: Star Wars #52

Czy nowi bohaterowie „Gwiezdnych Wojen” dorównają słynnym pilotom z czasów oryginalnej trylogii? Czy w przyszłości miejsce Hana zajmie Poe Dameron? Dowiemy się w roku 2019, kiedy do kin wejdzie wciąż niezatytułowana IX część „Star Wars”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.