Pogoda
08.08.2018 12:27

Kto jest najlepszym pilotem w galaktyce? Komiks „Star Wars” rozwiewa wszelkie wątpliwości

Han Solo? Lord Vader? A może Luke Skywalker? W 52. numerze komiksu „Star Wars” w końcu pokazano, kto jest najlepszym pilotem w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. 

Kto jest najlepszym pilotem w galaktyce? Komiks „Star Wars” rozwiewa wszelkie wątpliwości
foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: nowa Nadzieja

Każdy fan „Gwiezdnych Wojen” doskonale wie, że w odległej galaktyce istnieje wielu świetnych pilotów. Do czołówki zaliczają się niewątpliwe Han Solo i jego pomocnik Chewbacca, Darth Vader oraz jego syn Luke Skywalker. Miłośnicy „Star Wars” od dawna zastanawiają się, który z nich góruje. Anakin miał ogromny talent do pilotowania, co zostało ukazane w prequelach i kilkukrotnie wspomniane w oryginalnej trylogii. Luke odziedziczył go po ojcu, dzięki czemu z powodzeniem przyczynił się do zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci. Natomiast Han słynie ze swojego lotu na Kessel, który po latach został w końcu ukazany w filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”. W komiksie „Star Wars” wreszcie ukazano najlepszego pilota galaktyki. 

Star Wars - kto jest najlepszym pilotem w uniwersum?

Wydawnictwo Marvel Comics stworzyło serię „Star Wars”, która stała się suplementem oryginalnej trylogii George'a Lucasa. Po przejęciu praw do „Gwiezdnych Wojen” przez Disneya wszelkie książki, komiksy i gry dziejące się w tak zwanym Expanded Universe straciły status „kanonicznych”. Nowy kanon świata stworzono po roku 2015, kiedy do kin wszedł film „Przebudzenie Mocy”. W komiksie widzimy więc wydarzenia dziejące się pomiędzy epizodami IV-VI. 52. numer rozgrywa się tuż po historii opowiedzianej w „Nowej Nadziei”. Po porażce Vader postanawia zmobilizować swoje siły, by zemścić się na Rebeliantach. 

Star Wars #52

Vader przy pomocy Szwadronu Śmierci zapędził księżniczkę Leię w kozi róg. Zdrada królowej Trios spowodowała, że córka Sitha została uwieziona na planecie Mako-Ta. Beznadziejną sytuację Lei przerwała odsiecz Hana i Chewiego. Vader postanowił osobiście wziąć udział w pokonaniu kosmicznego przemytnika. Wskoczył do własnego Tie Fightera i starł się z Sokołem Millenium. Han wyszedł z walki obronną ręką i spowodował, że Vader odpuścił sobie dalszy pościg. To wydarzenie nie tylko udowodniło, że Solo jest najlepszym pilotem w galaktyce, ale również wyjaśniło niechęć mrocznego Jedi do przemytnika, którą widzieliśmy w epizodach V i VI.  

Star Wars #52

Czy nowi bohaterowie „Gwiezdnych Wojen” dorównają słynnym pilotom z czasów oryginalnej trylogii? Czy w przyszłości miejsce Hana zajmie Poe Dameron? Dowiemy się w roku 2019, kiedy do kin wejdzie wciąż niezatytułowana IX część „Star Wars”

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Han Solo Star Wars Luke Skywalker Komiks Darth Vader