Pogoda
31.10.2018 17:33

Ludzie kina, którzy odeszli w 2018 roku

W 2018 roku pożegnaliśmy kolejnych słynnych reżyserów, aktorów i ludzi związanych z kinem. Z okazji Święta Zmarłych wspominamy gwiazdy i twórców, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

kto zmarł w 2018 roku? aktorzy i reżyserzy
foto: Mateusz Jagielski/ EAST NEWS; AFP/EAST NEWS; RASMUSSEN / East News; ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS

1 listopada to każdego roku czas zadumy nad ulotnością ludzkiego życia i okazja do wspomnień o tych, których nie ma już wśród nas. W wielu kulturach tego dnia obchodzi się Dzień Zmarłych. Także w religii katolickiej pierwsze dni listopada związane są ze wspominaniem osób, które odeszły. Właśnie wtedy wypada uroczystość Wszystkich Świętych oraz następujący po niej Dzień Zaduszny. 

Kto zmarł w 2018 roku?

W 2018 roku pożegnaliśmy wielu ludzi związanych z kinem. Rozpacz kinomanów na całym świecie wywołały śmierci Milosa Formana, Burta Reynoldsa czy genialnego astrofizyka, Stephena Hawkinga, który niejednokrotnie pojawiał się w filmach i serialach. Również w Polsce nie brakowało powodów do żałoby za wielkimi aktorami i słynnymi reżyserami. W 2018 roku odeszli m.in. Wojciech Pokora, Antoni Krauze, Roman Kłosiński i Agnieszka Kotulanka. 

W związku z nadchodzącym Świętem Zmarłych, by uczcić pamięć, prezentujemy galerię zdjęć ludzi kina zmarłych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Choć odeszli z tego świata, pamięć o nich na zawsze pozostanie w sercach bliskich oraz milionów fanów na całym świecie.

Tagi: News