Ludzie kina, którzy odeszli w 2018 roku

31.10.2018 17:33
kto zmarł w 2018 roku? aktorzy i reżyserzy|undefined Fot. Mateusz Jagielski/ EAST NEWS; AFP/EAST NEWS; RASMUSSEN / East News; ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS

W 2018 roku pożegnaliśmy kolejnych słynnych reżyserów, aktorów i ludzi związanych z kinem. Z okazji Święta Zmarłych wspominamy gwiazdy i twórców, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

1 listopada to każdego roku czas zadumy nad ulotnością ludzkiego życia i okazja do wspomnień o tych, których nie ma już wśród nas. W wielu kulturach tego dnia obchodzi się Dzień Zmarłych. Także w religii katolickiej pierwsze dni listopada związane są ze wspominaniem osób, które odeszły. Właśnie wtedy wypada uroczystość Wszystkich Świętych oraz następujący po niej Dzień Zaduszny. 

Kto zmarł w 2018 roku?

W 2018 roku pożegnaliśmy wielu ludzi związanych z kinem. Rozpacz kinomanów na całym świecie wywołały śmierci Milosa Formana, Burta Reynoldsa czy genialnego astrofizyka, Stephena Hawkinga, który niejednokrotnie pojawiał się w filmach i serialach. Również w Polsce nie brakowało powodów do żałoby za wielkimi aktorami i słynnymi reżyserami. W 2018 roku odeszli m.in. Wojciech Pokora, Antoni Krauze, Roman Kłosiński i Agnieszka Kotulanka. 

W związku z nadchodzącym Świętem Zmarłych, by uczcić pamięć, prezentujemy galerię zdjęć ludzi kina zmarłych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Choć odeszli z tego świata, pamięć o nich na zawsze pozostanie w sercach bliskich oraz milionów fanów na całym świecie.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.