Który z mistrzów Jedi jest najpotężniejszy? Komiks Marvela rozwiewa wątpliwości fanów "Gwiezdnych Wojen"

Sergiusz Kurczuk
05.02.2019 14:24
kadry z filmów Ostatni Jedi, Powrót Jedi i Zemsta Sithów|undefined Fot. kadry z filmów Ostatni Jedi, Powrót Jedi i Zemsta Sithów

Fani "Gwiezdnych Wojen" od dawna zastanawiają się, który z Jedi ukazanych w uniwersum "Star Wars" najlepiej włada Mocą. Komiks "Star Wars: Age of Republic Special" odpowiedział na to pytanie.

Świat "Gwiezdnych Wojen" jest na tyle rozbudowany, że fanatycy tego uniwersum mogą toczyć niekończące się spory na temat jego zawiłości. Jedną z niewyjaśnionych kwestii jest pytanie dotyczące najpotężniejszego z mistrzów Jedi. Wielu fanów zapewne wskaże na dwie słynne postacie znane z filmów, seriali, książek i komiksów - Luke'a Skywalkera oraz Yodę. Obaj bohaterowie dowiedli, że potrafią się posługiwać Mocą jak nikt inny. Na drugim planie bez wątpienia znajduje się Mace Windu, grany przez Samuela L. Jacksona, który w trylogii prequeli został ukazany jako jeden z ważniejszych członków rady Jedi. Jego głos w wielu kwestiach był ważniejszy nawet od głosu Yody. Okazuje się, że nie bez przyczyny. 1. numer komiksu "Star Wars: Age of Republic Special" dowodzi, że to właśnie Mace Windu zasługuje na miano najpotężniejszego z mistrzów Jedi.

Przeczytaj także

"Gwiezdne Wojny" - Mace Windu najpotężniejszym Jedi w uniwersum

Historia zawarta w "Star Wars: Age of Republic Special" ukazuje przeszłość Mace Windu. Jedi brał udział w jednej z misji, która polegała na odbiciu grupy porwanych dzieci. Udaje się na planetę Oosalon i pozwala się pojmać ludziom Guattako - miejscowego watażki, pracującego dla Huttów. Guattako zniszczył miecz świetlny Mace Windu i poinformował go, że zamierza wykorzystać dzieci jako młodocianych żołnierzy.

1 Fot. foto: kadr z komiksu Star Wars: Age of Republic Special #1

Oczywiście Jedi jedynie udawał, by ocenić sytuację i nie ryzykować życia młodych uprowadzonych. Podczas rozmowy z Guattako przebudował swój miecz przy wykorzystaniu Mocy, uruchomił go i zaatakował sługów złoczyńcy. Rozpoczęła się walka na śmierć i życie, którą zakończył jeden z porwanych chłopców. Dziecko zabrało broń strażnika i zastrzeliło Guattako. 

1 Fot. kadr z komiksu: Star Wars: Age of Republic Special #1

Scena została przepleciona urywkami z przeszłości Windu, kiedy był jeszcze uczniem droida Huyanga. To waśnie on nauczył go budowy miecza świetlnego przy użyciu Mocy. Ten wyczyn Windu powoduje, że bohater staje się jednym z najpotężniejszych mistrzów Jedi w uniwersum "Star Wars". Nie tylko był wstanie odbudować swój oręż siłą umysłu, nie patrząc na to co robi, ale dokonał tego w taki sposób, że żaden z agresorów niczego się nie domyślił.

1 Fot. foto: kadr z komiksu Star Wars: Age of Republic Special #1

Fani mogli się domyślać, że Mace Windu zasługuje na pierwsze miejsce w rankingu najpotężniejszych Jedi, ponieważ jakiś czas temu potwierdzono, że to jego miecz świetlny należy do najsilniejszych w całej galaktyce.

"Gwiezdne Wojny 9" - kiedy premiera?

Oczywiście nadchodzący IX epizod "Gwiezdnych Wojen" może zmienić ten stan rzeczy. Niewykluczone, że w finale historii Skywalkerów zobaczymy wyczyn przewyższający sztuczkę Windu i fortel Luke'a z "Ostatnich Jedi". Czy któryś z bohaterów zdetronizuje Mace Windu? Dowiemy się za jakiś czas. Premiera filmu została zaplanowana na 19 grudnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Jak powstał miecz świetlny Dartha Vadera?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.