Którzy polscy piłkarze wygrali internety?
Michał Tomaszkiewicz
30.06.2016 11:41
Którzy polscy piłkarze wygrali internety? Fot. EAST NEWS / REPORTER

EURO 2016 to nie tylko rywalizacja na boisku – gdy kończy się mecz, zawodnicy walczą o lajki w internecie. Gwiazdą mediów społecznościowych został zawodnik, którego dużej popularności nikt się nie spodziewał.

Obecność polskich piłkarzy w internecie została przeanalizowana przez Instytut Monitorowania Mediów. IMM przyglądał się liczbie wzmianek o piłkarzu, interakcjom pod wpisami o danym zawodniku na Facebooku i innych serwisach społecznościowych oraz badał nacechowanie emocjonalne wypowiedzi.

Wśród osób wspierających naszych zawodników na EURO 2016 znalazł się nawet Russel Crowe:

Z analizy danych wykonanej przez Microsoft wynika też, że polskiej reprezentacji kibicowała praktycznie cała Europa.

Królem publikacji został Arkadiusz Milik – na temat napastnika w prasie, radiu, telewizji, internecie i mediach społecznościowych pojawiło się łącznie 53 000 wzmianek, co stanowi 13,7% wszystkich wspomnień na temat naszych reprezentantów.

Jak łatwo się domyślić, nie wszystkie były dla piłkarza pochlebne – internauci przeżywali bardzo mocno zwłaszcza niewykorzystane sytuacje podbramkowe.

Drugie miejsce pod względem liczby wzmianek zajął Robert Lewandowski – kapitan reprezentacji Polski znalazł się w 12,7% wypowiedzi związanych z kadrą. Trzeci stopień podium obecnością w 9,7% publikacji zdobył Jakub Błaszczykowski.

W pierwszej piątce znalazł się jeszcze Grzegorz Krychowiak (7,1%) oraz Łukasz Fabiański (6,8%). Jak się jednak okazało, liczba wspomnień w publikacjach nijak ma się do miłości, jaką internauci obdarzyli poszczególnych graczy – ta mierzona jest interakcjami w mediach społecznościowych.

Najbardziej uwielbianym w internecie polskim piłkarzem jest Jakub Błaszczykowski. Jego fani weszli z wiadomościami na jego temat w ponad 1,7 mln interakcji. Były to polubienia postów, ich udostępnianie oraz komentowanie.

Internetowym bohaterem numer 2 został Łukasz Fabiański (1,4 mln lajków, udostępnień i komentarzy). Trzecie miejsce wśród budzących największe emocje zawodników został Arkadiusz Milik (1,3 mln interakcji).

Po historycznym spotkaniu ze Szwajcarią Łukasz Fabiański wspominany był w internecie ponad 6 000 razy, a post „Łukasz Fabiański królem meczu Polska:Szwajcaria” zdobył ponad 100 000 lajków. Jakub Błaszczykowski pojawił się w 4600 publikacjach, a informacja o treści „GOOOOOL!!!! Kuba Błaszczykowski! BRAWO!” dostał kciuk w górę od ponad 21 000 użytkowników.

A Wy któremu zawodnikowi daliście najwięcej lajków?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.