Ktoś kupuje użytkownikom Allegro drogie sekszabawki za ich pieniądze. Paczki do was mogą być już w drodze

21.11.2019 10:46
Ktoś kupuje użytkownikom Allegro drogie sekszabawki za ich pieniądze. Paczki do was mogą być już w drodze Fot. materiały prasowe Pixabay

Gadżety erotyczne zakupione na Allegro zaczęły przychodzić pod adresy domowe i służbowe niczego nie podejrzewających użytkowników portalu. Ktoś zrobił zakupy w ich imieniu w hurtowniach erotycznych, zamówienia opiewają nawet na kilka tysięcy złotych.

W życiu, także tym erotycznym, trzeba mieć fantazję. Poszukujący urozmaicenia pożycia sięgali po zabawki od niepamiętnych czasów, a rozwój technologii sprawił, że od wejścia w posiadanie takich gadżetów dzieli chętnych tylko kilka kliknięć myszą.

Pomysłowość ludzka nie zna granic, a sprzedawane sekszabawki potrafią nieźle zadziwić.

Przeczytaj także

Ktoś (lub coś) sprawił, że przed nieoczekiwaną szansą na bardziej gorące niż zazwyczaj przeżycia w łóżku zaczęli stawać użytkownicy Allegro. Z niewyjaśnionego jeszcze powodu część z nich zaczęła otrzymywać niezamówione przesyłki z gadżetami erotycznymi, a pieniądze za zakupy których nie robili zostały pobrane z wprowadzonych do systemu kart płatniczych.

Drogie zabawki erotyczne kupowane na koszt użytkowników Allegro. Paczki nawet za kilka tysięcy zł

Jak ustalił Niebezpiecznik, problem dotyczy setek osób z całej Polski i dotyczy użytkowników Allegro, którzy dla wygody podpięli w systemie platformy sprzedażowej kartę płatniczą. Mowa jest o setkach poszkodowanych, a do hurtowni cały czas napływają nowe zamówienia.

Oto jeden z maili, jaki otrzymała w tej sprawie redakcja Niebezpiecznika:

Obsługujemy dziesiątki sklepów online i sprzedawców na Allegro, którzy mają naszą ofertę i nie tylko naszą. Od kilku dni dziesiątki z nich ma problemy ponieważ, setki klientów na Allegro zostało w pewien sposób naciągniętych, ktoś włamał się im na konto Allegro (tylko Ci którzy mają podpiętą kartę kredytową na stałe pod płatności) i wykonywał transakcję na drogie gadżety erotyczne po 1000 zł każdy. O tyle to ciekawe, że osoba która włamywała się i dalej to robi, nie wyłudza pieniędzy dla siebie, tylko chce coś chyba udowodnić. Ponieważ adresy do wysyłki są poprawne. Inaczej mówiąc sprzedawcy realizują zamówienia, których nikt nie składał z własnej woli i nie płacił za nie z własnej woli. Mamy bardzo dużo telefonów od wczoraj wściekłych klientów, którzy mówią nam o tym, że z ich kart kredytowych zostały zrobione zakupy za kilka lub kilkanaście tyś. złotych na gadżety erotyczne.

Allegro nie odpowiedziało jeszcze oficjalnie na pytania o zjawisko. Nie wiadomo więc do końca, czy rzeczywiście doszło do przejęcia kontroli nad kontami użytkowników (wielu z nich wskazuje, że historia transakcji została wyczyszczona), czy też może pojawił się błąd oprogramowania, który w losowy sposób dokonuje niechcianych zakupów.

Zobacz także: Aresztowano mężczyznę, który napastował seksualnie bałwanka z "Krainy lodu" 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.