Kula ognia przeszyła niebo nad Florydą. Przerażające nagrania świadków [WIDEO]

16.04.2021 13:59
Jasny meteor przeciął niebo nad Florydą. Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Jasny meteor przeciął niebo nad Florydą. Noc zamieniła się w dzień. Zobacz fascynujące nagrania świadków! 

Kilku świadków niezwykłego zdarzenia zdążyło zarejestrować obiekt na nagraniach, a filmiki z przelotu biją rekordy popularności w internecie.

Tajemnicza kula ognia rozświetliła niebo nad Florydą

W nocy z poniedziałku na wtorek, 12/13 kwietnia 2021 roku jasna kula ognia, będąca meteorem przecięła niebo nad Florydą. Eksplozja była na tyle jasna, że zarejestrowały ją satelity. Meteor porwany przez ziemską atmosferę, został zarejestrowany przez wiele kamer. Przerażeni świadkowie zdarzenia zdołali uchwycić ten wyjątkowy przelot. Filmy szybko trafiły do sieci, gdzie stały się naprawdę gorącym tematem.

Polecamy

Amerykańscy badacze z American Meteor Society zebrali ponad 230 relacji świadków z całego półwyspu Florydy i Bahamów. Oto kilka filmów z przelotu obiektu:

Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, bo w ziemską atmosferę dziennie wpada ogromna ilość kosmicznej materii, jednak niewiele obiektów ma tak duży gabaryt, by dotrzeć do powierzchni naszej planety. Większość z nich najczęściej doszczętnie płonie w atmosferze.

Według NASA raz na 12 miesięcy w stronę ziemi leci meteor o wielkości samochodu. Gdy tylko trafi w naszą atmosferę, zamienia się w wielką kulę ognia, spalając się, zanim doleci do ziemi. Jednak rzadko udaje się uwiecznić to wydarzenie kamerą.

Źródło: radiozet.pl

Zobacz również: Zielony meteoryt spadł do Atlantyku. Czy NASA ukrywa prawdę?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.