Kula ognia przeszyła niebo w Meksyku. Przerażające nagranie świadków [WIDEO]

09.10.2020 15:51
Kula ognia przeszyła niebo w Meksyku|undefined Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

6 października 2020 około godziny 22:14 czasu lokalnego, obserwatorzy nieba w północno-wschodnim Meksyku byli świadkami przerażającego zjawiska. Na niebie dało się zauważyć ogromną ognistą kulę.

Kilku świadków niezwykłego zdarzenia zdążyło zarejestrować obiekt na nagraniach, a filmiki z przelotu biją rekordy popularności w internecie.

Tajemnicza kula ognia rozświetliła niebo nad Meksykiem

Jak się okazało, był to fragment kosmicznej skały, który przeszedł przez ziemską atmosferę i wybuchnął na niebie. Przerażeni świadkowie zdarzenia zdołali uchwycić ten wyjątkowy przelot. Filmy szybko trafiły do sieci, gdzie stały się naprawdę gorącym tematem. Straszna kula ognia była najbardziej widoczna nad stanami: Nuevo León, Coahuila i Tamaulipas.

Przeczytaj także

Zjawisko udało się uchwycić kilku ośrodkom i kamerom miejskiego monitoringu w Monterrey. Lokalne gazety informują, że fragment meteorytu spadł w małym miasteczku w sąsiednim stanie Tamaulipas.

Zobacz nagranie, które przygotowała dla swoich czytelników El Norte, codzienna gazeta z Monterrey:

Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, bo w ziemską atmosferę dziennie wpada ogromna ilość kosmicznej materii, jednak niewiele obiektów ma tak duży gabaryt, by dotrzeć do powierzchni naszej planety. Większość z nich najczęściej doszczętnie płonie w atmosferze.

Według NASA raz na 12 miesięcy w stronę ziemi leci meteor o wielkości samochodu. Gdy tylko trafi w naszą atmosferę, zamienia się w wielką kulę ognia, spalając się zanim doleci do ziemi. Jednak rzadko udaje się uwiecznić to wydarzenie kamerą.

Zjawisko wzbudziło niepokój wśród mieszkańców, jednak służby uspokajały, że nie ma powodów do paniki.

Zobacz również: Zielony meteoryt spadł do Atlantyku. Czy NASA ukrywa prawdę?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.