Kula ognia rozświetliła niebo nad Kanadą. Przerażające nagrania świadków [WIDEO]

26.02.2021 10:59
Kula ognia nad Kandą Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Wielka kula ognia pojawiła się na niebie nad Kanadą. W sieci pojawiły się nagrania ukazujące to niezwykłe zjawisko.

Mieszkańcy prowincji Alberta w Kanadzie na zachodzie kraju byli świadkami niesamowitego zdarzenia. 22 lutego 2021 niebo przecięła na kilka sekund wielka kula ognia.

Kula ognia rozświetliła niebo Kandą

Rozbłysk uchwyciły na nagraniu kamery przemysłowe. Świetlisty obiekt na niebie został zarejestrowany również przez kierowców, którzy mieli zamontowane kamery w swoich pojazdach.

Naprawdę sądziłem, że to eksplozja w powietrzu, biorąc pod uwagę wielkość i jasność błysku. Meteor, który zobaczyłem, był naprawdę wyjątkowy.

 – twierdzi jeden ze świadków zdarzenia.

Polecamy

American Meteor Society: 400 raportów i blisko 100 nagrań

Jak widać na nagraniach, potężna kula ognia na kilka sekund rozświetliła niebo, a potem spadła w kierunku ziemi. Jak donosi stowarzyszenie American Meteor Society, w poniedziałek 22 lutego wysłano do nich 400 raportów i blisko 100 nagrań z upadku tego obiektu.

Przez ułamek sekundy myślałem, że to pocisk nuklearny lub coś stworzonego przez człowieka!

 – powiedział inny ze świadków.

Mapa trajektorii AMS pokazuje, że kula ognia przemieszczała się z południowego wschodu na północny zachód. Jak twierdzi dr Chris Herd z University of Alberta był to meteor, który spalił się w ziemskiej atmosferze.

Skała przedostała się do atmosfery, jej zewnętrzna powierzchnia została podgrzana na tyle, aby dać nam tę jasną kulę ognia, którą ludzie widzieli i uwiecznili na swoich telefonach i kamerkach.  

– wyjaśnił.

Źródło: express.co.uk, zmianynaziemi.pl

Zobacz również: Morze ropy. "Jedna z największych katastrof ekologicznych w historii kraju"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.