Kulisy Top Gear, czyli Extra Gear

25.05.2016 09:58
Kulisy Top Gear, czyli Extra Gear Fot. kadr z wideo

BBC wkrótce przekona się, czy z punktu marketingowego podjęte decyzje względem ich sztandarowego programu motoryzacyjnego były dobre. W końcu premierowa seria Top Gear zostanie wyemitowana już 29 maja 2016 roku.

Tym razem Brytyjska Korporacja Nadawcza zaprezentowała zwiastun pobocznej serii, w której pierwsze skrzypce będzie grać Rory Reid, a u jego boku znajdzie się Chris Harris. Nowe show pokazujące kulisy pracy nad Top Gear będzie ukazywać się w cyklu cotygodniowym. W ramach tego programu pokazywane będą dotychczas niepublikowane sceny, wywiady oraz ekskluzywne materiały.

Sam Extra Gear ma być nastawiony na entuzjastów motoryzacyjnych, niż na szeroką publikę jak to było w przypadku Top Gear, w którym chodziło bardziej o widowiskowość niż merytoryczne testowanie aut. Debiut obu programów zapowiedziano na ten sam dzień, czyli 29 maja 2016 roku.

Chris Harris w zwiastunie zapewnia widzów, że „będzie mówić jak jest”. Brytyjczyk znany jest ze swojego bezkompromisowego podejścia do testowanych pojazdów. W 2012 roku Ferrari przestało mu udostępniać auta, a wszystko przez to, że Chris skrytykował producenta mówiąc, że jest on „gotów na każde poświęcenie, byle by ich samochód wygrał w porównaniu”. Jego zdaniem Włosi próbują wywrzeć sporą presję na dziennikarzach, oczekując od nich przychylnej recenzji, pod groźbą zerwania współpracy. Mimo zakazu, Harris nieoficjalnie testował auta tej marki, aż w 2013 roku oficjalnie pogodził się z Ferrari.

Następnie Chris sprowokował kolejnego producenta – tym razem Lamborghini. W 2014 roku marka przestała użyczać mu samochodów po tym, jak w swoim artykule napisał, że „auta tej marki są idealne dla osób, które nie potrafią jeździć”. Dziennikarz stwierdził, że ich przyszłość nie zapowiada się obiecująco, a pojazdy oferowane przez producenta „wyglądają dynamiczniej, niż jeżdżą”. Przy okazji testu Lamborghini, Harris odważył się wytknąć parę wad. Narzekał między innymi na hamulce, które po szybszej jeździe płoną żywym ogniem!

Co więcej Chris z pewnością swoich widzów uraczy wieloma spektakularnymi, kontrolowanymi poślizgami. W końcu jest on znany ze swoich doskonałych umiejętności prowadzenia aut. W 2010 roku w zespole Porsche, startował w wyścigu 24 Hours Nurburgring jadąc 911 GT3 RS – udało mu się wtenczas zająć rewelacyjną 4 lokatę.

Ponadto znany jest ze swojej wielkiej motoryzacyjnej pasji oraz rzetelności. Dotychczas współpracował on z takimi tytułami jak „Evo”, „Autocarem”, „Jalopnikiem”, „Drive”. A na swoim własnym kanale na YouTube – „Chris Harris on Cars” – może pochwalić się liczbą ponad 350 000 subskrybentów.

Prezenter wystartuje w serii wyścigowej Blancpain GT Series w zespole Team Parker Racing, zasiadając za kierownicą Bentleya Continentala GT3.

Zabawnie potoczyły się losy Harrisa, który jeszcze w 2015 roku w wywiadzie dla „Car Throttle” stwierdził, że pracę w Top Gear jest jak wypicie kielicha z trucizną.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.