Pogoda
19.01.2017 10:18

Kuloodporna szybka kontra AK-47

Firma Texas Armoring Corporation bardzo poważnie traktuje testy swoich produktów. Wszystko z myślą o najbardziej wymagających klientach, pragnących zapewnić sobie bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Kuloodporna szybka kontra AK-47
foto: kadr z wideo

Odważne deklaracje zdaje się potwierdzać filmik, na którym widać jak dyrektor generalny TAC – Trent Kimball – wyniósł fazę testowania kuloodpornych szyb na zupełnie nowy poziom. Pokładając ogromną wiarę w swój produkt, szef firmy usiadł za kierownicą czarnego Mercedesa GL, który po chwili został ostrzelany przez mężczyznę wyposażonego w karabin maszynowy AK-47.

Pokaz zarejestrowano przy pomocy kamer i udostępniono w serwisie YouTube:

Zważywszy na stoicki spokój dyrektora generalnego, wiele osób zarzuciło firmie próbę wprowadzenia widzów w błąd przy wykorzystaniu manekina. Krytycznych głosów pojawiło się na tyle dużo, że Texas Armoring Corporation musiała odeprzeć wszystkie zarzuty, rozwiewając wątpliwości niedowiarków. Tym samym opublikowano kolejne nagranie, mające poświadczać o autentyczności przeprowadzonego z udziałem Trenta Kimballa testu:

TAC szczyci się produkcją jednych z najlżejszych, opancerzonych pojazdów na świecie, wyznaczając standardy godne segmentu aut luksusowych, o czym świadczą dbałość o detale i nienaganne wykończenie poszczególnych elementów. Firma wychodzi z założenia, że ludzkie życie jest najważniejsze, dlatego warto je chronić.

Do skorzystania z ich usług zachęcają także statystyki, z których wynika, że od 80 do 90% ataków terrorystycznych ma miejsce w momencie, gdy ofiary podróżują samochodami. Co roku porywanych jest od około 40 000 do 60 000 ludzi, przy czym prawie 70% z nich kończy się na wręczeniu przestępcom żądanego okupu, wynoszącego statystycznie od 500 000 do 3 000 000 dolarów. Dobrze opancerzony pojazd może przeciwdziałać tego rodzaju działaniom.

Tagi: Duperele