Pogoda
14.11.2019 14:16

Kultowa Motorola RAZR wróciła jako składany smartfon z elastycznym wyświetlaczem

Za Motorolą RAZR szalały swego czasu wszystkie modne panny; telefon z klapką dzięki swojemu wyrazistemu wyglądowi stał się prawdziwym przebojem sprzedażowym. Producent pokazał nową wersję modelu, tym razem zbudowanego z rozmachem na miarę naszych czasów.

Motorola RAZR
foto: materiały prasowe Motoroli

Nowa Motorola RAZR to kolejny smartfon wpisujący się w trend wyposażania flagowych telefonów w elastyczny ekran. Dla większości z nas (a także całkiem sporej części producentów) to jeszcze pieśń przyszłości, gdyż nie wszystkie problemy techniczne zostały jeszcze rozwiązane.

Z tego powodu kupujący Samsunga Galaxy Fold przed dostaniem urządzenia w swoje ręce muszą przejść specjalistyczne szkolenie z użytkowania tego kruchego sprzętu.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold
Przeczytaj także Kupujący Samsunga Galaxy Fold muszą przejść szkolenie zanim dostaną telefon do rąk

Motorola w modeli RAZR podeszła do temat elastycznego wyświetlacza na swój własny, być może najciekawszy sposób. Podczas gdy inny producenci postawili na telefony, które można rozłożyć w tablety, RAZR to telefon z klapką, który po otwarciu oferuje ekran pełnowymiarowego smartfona.

motorola_razr_ela_02

Motorola RAZR – specyfikacja i cena telefonu z klapką i elastycznym wyświetlaczem

Producent jest w swoim dziele po prostu zakochany, co widać po sformułowaniach zawartych w oficjalnym komunikacie o pokazie modelu RAZR:

"

Kolejne generacje smartfonów mają coraz większe wymiary, jednak RAZR zachowuje kompaktowy kształt. Jednocześnie zapewnia wciągającą rozrywkę i funkcjonalność, do której konsumenci już przywykli, dzięki wyświetlaczowi Flex View o przekątnej 6,2 cala i proporcjach obrazu 21:9. Kiedy czas ruszyć w drogę, wystarczy zamknąć RAZR — można wtedy podziwiać jego smukłą, przenośną konstrukcję, która doskonale mieści się w kieszeni. "

Mniej uwagi producent poświęcił specyfikacjom sprzętowym, wiemy jednak, że nowa Motorola RAZR oferuje układ Snapdragon 710, 6 GB RAM i 128 GB pamięci na pliki użytkownika.

Elastyczny ekran pracuje w rozdzielczości 2142x876 pikseli. Na zewnętrznej obudowie klapy znajduje się mały (2,7 cala) ekran pOLED o rozdzielczości 800x600 pikseli, na którym wyświetlane są najważniejsze informacje.

motorola_razr_ela_03

Motorola RAZR wyposażona jest w pojedynczy aparat główny z matrycą 16 Mpix oraz kamerkę do selfie w wycięciu ekranu, pracującą w rozdzielczości 5 Mpix.

Oficjalna cena ani data premiery nie została jeszcze podana. Z przecieków wynika, że za Motorolę RAZR z elastycznym ekranem trzeba będzie zapłacić 1500 dolarów.

Zobacz także: Lenovo pokazało laptopa ze zginanym ekranem

Który smartfon z elastycznym ekranem najbardziej się wam podoba?

Tagi: Mobile