Kultowa Motorola RAZR wróciła jako składany smartfon z elastycznym wyświetlaczem

14.11.2019 14:16
Kultowa Motorola RAZR wróciła jako składany smartfon z elastycznym wyświetlaczem Fot. materiały prasowe Motoroli

Za Motorolą RAZR szalały swego czasu wszystkie modne panny; telefon z klapką dzięki swojemu wyrazistemu wyglądowi stał się prawdziwym przebojem sprzedażowym. Producent pokazał nową wersję modelu, tym razem zbudowanego z rozmachem na miarę naszych czasów.

Nowa Motorola RAZR to kolejny smartfon wpisujący się w trend wyposażania flagowych telefonów w elastyczny ekran. Dla większości z nas (a także całkiem sporej części producentów) to jeszcze pieśń przyszłości, gdyż nie wszystkie problemy techniczne zostały jeszcze rozwiązane.

Z tego powodu kupujący Samsunga Galaxy Fold przed dostaniem urządzenia w swoje ręce muszą przejść specjalistyczne szkolenie z użytkowania tego kruchego sprzętu.

Przeczytaj także

Motorola w modeli RAZR podeszła do temat elastycznego wyświetlacza na swój własny, być może najciekawszy sposób. Podczas gdy inny producenci postawili na telefony, które można rozłożyć w tablety, RAZR to telefon z klapką, który po otwarciu oferuje ekran pełnowymiarowego smartfona.

motorola_razr_ela_02 Fot. foto: materiały prasowe Motoroli

Motorola RAZR – specyfikacja i cena telefonu z klapką i elastycznym wyświetlaczem

Producent jest w swoim dziele po prostu zakochany, co widać po sformułowaniach zawartych w oficjalnym komunikacie o pokazie modelu RAZR:

Kolejne generacje smartfonów mają coraz większe wymiary, jednak RAZR zachowuje kompaktowy kształt. Jednocześnie zapewnia wciągającą rozrywkę i funkcjonalność, do której konsumenci już przywykli, dzięki wyświetlaczowi Flex View o przekątnej 6,2 cala i proporcjach obrazu 21:9. Kiedy czas ruszyć w drogę, wystarczy zamknąć RAZR — można wtedy podziwiać jego smukłą, przenośną konstrukcję, która doskonale mieści się w kieszeni.

Mniej uwagi producent poświęcił specyfikacjom sprzętowym, wiemy jednak, że nowa Motorola RAZR oferuje układ Snapdragon 710, 6 GB RAM i 128 GB pamięci na pliki użytkownika.

Elastyczny ekran pracuje w rozdzielczości 2142x876 pikseli. Na zewnętrznej obudowie klapy znajduje się mały (2,7 cala) ekran pOLED o rozdzielczości 800x600 pikseli, na którym wyświetlane są najważniejsze informacje.

motorola_razr_ela_03 Fot. foto: materiały prasowe Motoroli

Motorola RAZR wyposażona jest w pojedynczy aparat główny z matrycą 16 Mpix oraz kamerkę do selfie w wycięciu ekranu, pracującą w rozdzielczości 5 Mpix.

Oficjalna cena ani data premiery nie została jeszcze podana. Z przecieków wynika, że za Motorolę RAZR z elastycznym ekranem trzeba będzie zapłacić 1500 dolarów.

Zobacz także: Lenovo pokazało laptopa ze zginanym ekranem

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.