Pogoda
09.07.2019 15:34

Kultowa polska gra wraca bez DRM na GOG

Gdy na zewnątrz jest za gorąco lub za zimno, w sercu i duszy może zrobić się po prostu ciepło. GOG przygotował bowiem wakacyjną niespodziankę dla osób, które swoją przygodę z grami zaczynały 20 lat temu. Za 9,99 zł można kupić sobie hit sprzed lat – grę Lew Leon.

Lew Leon
foto: materiały prasowe

Lata 90’ XX wieku to szalone czasy. W grach dokonywała się rewolucja polegająca na przechodzeniu ze światów 2D do 3D, a ogromną popularnością cieszyły się wszelkiej maści platformówki.

Dziś fascynujemy się polskimi tytułami pokroju Cyberpunka 2077, Dying Light 2 czy Blair Witch – 20 lat temu jedną z najlepszych rodzimych gier był Lew Leon.

Gra studia Leryx Longsoft stawiała przede wszystkim na kreskówkową grafikę oraz mnóstwo zwariowanej akcji.

"

Wciel się w rolę niefrasobliwego króla zwierząt, który na skutek spisku złego czarownika i jego popleczników traci koronę (tak, był w to zamieszany również Krokodyl). Co gorsza, buntownicza szajka rozbija cenne nakrycie głowy panującego na 8 części i ukrywa każdą z nich w odległych zakątkach Lwiego Archipelagu, by ośmieszyć władcę. Mimo że Leon nie ma duszy wojownika, postanawia walczyć o honor i udowodnić, że jest godny noszenia korony. Wyrusza w niebezpieczną podróż w pełnym rynsztunku - z plecakiem, walkmanem i scyzorykiem! Przyjdzie mu się zmierzyć z potężnymi bossami, niebezpieczeństwami czyhającymi w dżungli, wodnymi bestiami czy też pochyłościami narciarskich stoków. "

Lew Leon wrócił na GOG. Polska gra bez DRM dostępna za 9,99 zł

Lew Leon miał premierę w 1996 roku. 23 lata później grę można kupić na GOG-u za 9,99 zł w wersji na komputery z systemem Windows lub Linux.

Walka z nostalgicznymi wspomnieniami może być trudna. I nie chodzi ty tylko o konfrotację tego, w jaki sposób zapamiętało się grę, a jak ona rzeczywiście wygląda. Twórcy postarali się bowiem o wprowadzenie „niebanalnego poziomu trudności”. Kreskówkowa grafika to pułapka – w tej grze trzeba się naprawdę sporo napocić.

lew_leon_gog_02

Na gracza czeka 12 poziomów (każdy z nich narysowany w innym stylu), 80 przeciwników oraz arsenał tak rozbudowany, że nie powstydziłaby się go żadna gra z serii Worms (zmilitaryzowano nawet owce).

Zobacz także: Diablo dostępne na GOG-u 

Graliście w Lwa Leona?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry