Pogoda
02.07.2020 11:21

Kultowe Wormsy wracają! Ale jako... battle royale [WIDEO]

Mało która gra budziła podczas imprez takie emocje, jak Wormsy. Wojownicze robaki kierowane na przemian przez graczy siały zniszczenie i pożogę, eksterminując przeciwników w brutalnie absurdalny sposób. Stare dobre czasy mogą w pewnym sensie powrócić, podane jednak na zupełnie nowy sposób.

Worms Rumble
foto: materiały prasowe Team17

Wormsy zyskały taką wielką sympatię wśród graczy, że do dziś można je spotkać na wielu komputerach, zdarzają się nawet turnieje, w których mierzą się profesjonalni gracze.

Od czasy premiery ostatniej gry w serii minęło już sporo czasu i nic nie wskazywało na to, że Wormsy ponownie opanują nasze komputery i konsole. Team17 przygotował jednak miłą niespodziankę: Worms Rumble, grę szykowaną na PC, PS4 i PS5.

QUIZ: Rozpoznaj po screenie kultowe gry z lat 90.
QUIZ: Rozpoznaj po screenie kultowe gry z lat 90.
Przeczytaj także QUIZ: Rozpoznaj po screenie kultowe gry z lat 90.

Studio wspólnie z Sony zaprezentowało pierwszy zwiastun gry, na którym można zobaczyć ogromne zmiany: rozgrywka nie będzie już podzielona na tury, a zasady gry zostały zmienione i przekute na kolejne batlle royale.

Worms Rumble – wojownicze robaki powrócą jako battle royale

Pierwsza prezentacja Worms Rumble pozwoliła zobaczyć, jak zmieni się znany fanom gry świat pełen przemocy, wybuchów i robaczych nagrobków.

W rozgrywce będzie mogło uczestniczyć do 32 graczy jednocześnie; rozwałka ma trwać od ostatniego żywego robaka. Oprócz wspomnianego już trybu batle royale będzie można spróbować swoich sił w deatmatchu, który będzie znacznie bardziej zbliżony duchem do oryginału: przeciwko sobie stawać będą drużyny.

"

Zapomnij o turach – każda runda w Worms Rumble toczy się w CZASIE RZECZYWISTYM! Przeciwnicy zasypują Cię gradem pocisków? Nie musisz czekać – od razu odpłać im pięknym za nadobne!  "

Team17 zapowiedział, że w Worms Rumble będą mogli mierzyć się gracze z różnych platform sprzętowych: innymi słowy, właściciele PC będą mogli udowadniać wyższość swoich maszyn nad konsolami i vice versa.

Nowe Wormsy mają trafić do sprzedaży jeszcze w 2020 roku.

Zobacz także: Tetris 99 – battle royale dla setki graczy

Zagracie?