Kultowe angielskie gry trafiły na znaczki pocztowe. Potężny pakiet nostalgii

08.01.2020 15:38
znaczek z grą|undefined Fot. m: materiały prasowe Royal Mail

Tomb Raider, Wipeout, Dizzy, Sensible Soccer, Elite, Lemmins, Micro Machines to tylko część gier, które postanowiła uhonorować brytyjska poczta wydając serię kolekcjonerskich znaczków ze zrzutami ekranów. Będzie można je kupić od 21 stycznia 2020.

Znaczki pocztowe potrafią być prawdziwymi dziełami sztuki, pożądanymi przez kolekcjonerów na całym świecie i osiągającymi zawrotne ceny na aukcjach.

Umieszczenie wizerunku na znaczkach to zaszczyt, który spotyka tylko wyjątkowe osobistości. W Polsce był to między innymi Geralt z Rivii.

Przeczytaj także

Brytyjska poczta wpadła na pomysł, dzięki któremu mocniej zabije serce każdego fana gier, którą swoją przygodę z komputerami zaczynał w dwóch ostatnich dekadach XX wieku. Specjalna seria znaczków rozczuli niejednego twardziela

Znaczki pocztowe ze starymi grami. Gdzie i za ile kupić?

Najwięcej uwagi anielska poczta poświęciła serii Tomb Raider. Różne tytuły z tej serii prezentowane są na czterech znaczkach.

Cała seria liczy sobie 12 pozycji i prezentuje gry, które były przełomowe i które były dużymi hitami sprzedażowymi.

Sprzedaż zestawów znaczków z grami rozpoczyna się 21 stycznia 2020 roku. Za pełną kolekcję trzeba zapłacić 14,25 funta, czyli około 70 zł, jeśli chce się mieć eleganckie wydanie z materiałami dodatkowymi, lub 45 za 8 sztuk luzem (bez Tomb Raidera).

Zobacz także: Fallout 76 będzie promowany „radioaktywnymi” znaczkami pocztowymi

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.