Kultowy horror powraca. Capcom zapowiada kolejne Resident Evil VR

15.10.2019 14:58
resident evil 7|undefined Fot. materiały promocyjne capcom

Na początku września Capcom zapowiedział nadchodzącą grę multiplayer w uniwersum Resident Evil, teraz przyszła kolej na powrót do świata wirtualnej rzeczywistości.

"Resident Evil 7: Walkthrough The Fear " trafi do nas jeszcze w październiku 2019 roku i będzie pierwszą od "RE VII" grą VR tworzoną w uniwersum kultowego horroru. Oryginalna siódemka był jednym z niewielu tytułów VR, które zebrały przeważająco pozytywne recenzje na portalu Metacritic zarówno wśród fanów, jak i recenzentów. "Przejście przez Strach" ma być prequelem siódmej odsłony legendarnego horroru.

Kolejne Resident Evil jeszcze w 2019 roku

RE7: Walkthrough the Fear nie będzie pełnoprawną grą, a jedynie "doświadczeniem VR". Premiera tego tytułu odbędzie się 26 października 2019. W nowej odsłonie Resident Evil będziemy mogli odkryć historię sprzed wydarzeń znanych z "siódemki". Gra będzie trwała około 40 minut i co ciekawe, będzie bardzo mocno sfocusowana na kooperację. Od dwóch do czterech śmiałków będzie mogło podjąć wyzwanie w specjalnie przygotowanej strefie VR w Tokio. Celem będzie przetrwanie powrotu do majątku rodziny Bakerów w Luizjanie, który, jako że to prequel, oznaczać będzie również powrót ich patriarchy, Jacka Bakera

Przeczytaj także

Na razie nowa gra będzie niestety dostępna tylko dla odwiedzających stoisko The Plaza Capcom Ikebukuro VR-X w Tokio. Nie jest jednak pewne czy każda osoba, która pojawi się na miejscu, będzie mogła przetestować grę, czy wymagane będzie zdobycie specjalnego zaproszenia.

Według doniesień japońskich mediów Capcom aktualnie pracuje nad remasterem "Resident Evil 3" i kolejnym odcinkiem serii "Resident Evil 8". W przyszłym roku do sprzedaży ma też trafić multiplayerowy "Project Resistance", który przywodzi na myśl  "Evolve" z 2015 roku. Dokładne plany firmy są niestety nadal nieznane. Możemy mieć tylko nadzieję, że po genialnym remasterze Resident Evil 2 Capcom nie spuści z tonu.

Zobacz także:  Fortnite powrócił. Rozdział 2 trafił do fanów

 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.