Kup auto Top Gear za rozsądną cenę

Weronika Domoradzka
16.04.2016 14:33
Kup auto Top Gear za rozsądną cenę Fot. kadr z wideo

Jeśli byłeś fanem motoryzacyjnego show prowadzonego przez Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa May’a, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz wejść w posiadanie Vauxhalla Astry, który dotychczas służył Top Gearowi.

Samochód za rozsądną cenę zastąpił w programie Kię Cee’d. W stosunku do bazowej odmiany wyróżnia się klatką bezpieczeństwa i lekkimi, kubełkowymi fotelami z przodu z 5-punktowymi pasami. Auto po raz pierwszy zadebiutowało w telewizyjnym show w pierwszym odcinku 20. sezonu – wtenczas zaprezentował je Jeremy Clarkson we własnej osobie. Za jego kierownicą zasiadało wiele sławnych osób, w tym między innymi Brian Johnson, czy też Will Smith.

Vauxhall Astra napędzany jest umieszczonym z przodu 1,6-litrowym silnikiem o mocy 115 KM osiąganych przy 6000 obr./min. i 155 Nm dostępnych przy 4000 obr./min. Wprawiane w ruch są przednie koła za pośrednictwem 5-biegowej przekładni ręcznej. Według danych producenta, auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 11,7 s i potrafi pomknąć 188 km/h. Przy tym zadowala się średnim zużyciem paliwa 8,7 l/100 km w mieście, 5,3 poza miastem i 6,6 w cyklu mieszanym. W jego bagażniku pomieści się 370 litrów, a po złożeniu siedzeń – 1235 litrów. Masa własna wynosi 1373 kg.

Nadkola tego konkretnego egzemplarza wypełniają 17-calowe felgi, a na jego zegarach widnieje przebieg 4680 kilometrów. Na czerwonym lakierze widać nieznaczne ślady zużycia. Narzekać za to nie można na wyposażenie, które obejmuje nawigację, wejście USB, Bluetooth i radio.

Astrę można kupić na aukcji za kwotę co najmniej 8000 funtów. Wartością dodatkową jest fakt, że auto pojawiało się w programie, który oglądało co tydzień średnio 350 milionów osób w 170 różnych krajach. Jednak trzeba przyjąć do wiadomości, że wszystkie poduszki powietrzne zostały wyjęte, a w celu ich ponownej instalacji należałoby pozbyć się klatki bezpieczeństwa i sportowych siedzeń.

Samochód w obecnym stanie nie powinien być prowadzony po drogach publicznych. Zespół techniczny Vauxhalla w razie konieczności, posłuży pomocą osobie, która wygra aukcję i wytłumaczy dokładnie w jakim zakresie dokonane zostały zmiany.

Co ciekawe, tym samochodem najlepsze czasy na torze Top Gear osiągnęli kolejno: Olly Murs (1:44.6), Nicholas Hoult (1:44.7), Aaron Paul (1:44.7) i Brian Johnson.

Weronika Domoradzka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.