Pogoda
13.04.2018 11:30

Kup laptop Della, będziesz mógł bardziej oszukiwać w grach

Dell podczas premiery swoich laptopów gamingowych z nowymi procesorami Intela pochwalił się, że ich wydajność pozwala uruchamiać służące do oszukiwania w PlayerUnknown’s Battlegrounds dodatki bez widocznego spadku wydajności w grze.

postać z gry PlayerUnknown’s Battlegrounds
foto: materiały prasowe

Szybkie komputery z wydajnymi kartami graficznymi to podstawowe wyposażenie chcącego osiągać dobre wyniki gracza. Z tego powodu powstał pokaźny rynek, który oferuje wszystko, o czym można zamarzyć – od profesjonalnego sprzętu typu myszki, klawiatury i fotele, aż do gamingowych chipsów oraz czekolad i dezodorantów.

Producenci komputerów prześcigają się w oferowaniu coraz mocniejszych konfiguracji i starają się w obrazowy sposób wyjaśnić, dlaczego ich sprzęt jest lepszy.

Dell znalazł dość niecodzienny sposób na zareklamowanie swojego laptopa gamingowego graczom – w oficjalnej prezentacji pokazano, jak dużo „nieoficjalnych” (i zakazanych przez regulamin), ułatwiających rozgrywkę plug-inów do PlayerUnknown’s Battlegrounds można uruchomić jednocześnie, by zapewnić sobie przewagę nad innymi graczami.

Dell miał prezentować między innymi, że „innowacyjni gracze” mogą poruszać się szybciej czy mieć większą siłę ognia.

foto: zrzut ekranu

Ilustracją dla tego wywodu był film, który pokazywał różne oszustwa w akcji. Pomysł na takie przedstawienie zalet laptopów gamingowych Della z procesorami Intel Core  8. generacji nie jest dziełem przypadku – w Chinach różnego rodzaju nielegalne wspomagacze są bardzo popularne. Dość powiedzieć, że według dostępnych w sieci statystyk 99% zbanowanych za cheatowanie w PUBG graczy pochodzi właśnie z Państwa Środka.

W oficjalnym komentarzu do zdarzenia Dell wyraźnie odcina się od pomagania w oszukiwaniu w grach:

"

Dell jest całkowicie zaangażowany we wspieranie fair play w grach online. Nie wspieramy ani nie akceptujemy zachowań, które mogą być niezgodne z uczciwą rywalizacją. Podczas premiery laptopów gamingowych serii G w Chinach użyto nieodpowiednich przykładów do zademonstrowania wydajności sprzętu. Nie jest to odzwierciedleniem naszej gamingowej kultury ani strategii. Potępiamy wszystkie nieuczciwe modyfikacje rozgrywki. "

PlayerUnknown’s Battlegrounds stał się jedną z najbardziej popularnych gier i ma szansę zaistnieć na arenie e-sportowej – podczas IEM 2018 w Katowicach rozegrano pierwszy w Polsce (i trzeci na świecie) turniej PUBG.

Oszukujecie w grach?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry