Pogoda
28.11.2017 12:05

Kupiła iPhone'a 6, sprzedawca dał jej pudełko z ziemniakiem

Czarny Piątek nie dla wszystkich okazał się być dniem kupowania wymarzonych sprzętów w cenach wyjętych wprost ze snów. Kobieta, która skorzystała z oferty obwoźnego sprzedawcy zapłaciła 100 dolarów za iPhone 6, który w drodze do domu zamienił się w pokrojonego ziemniaka.

Kupiła iPhone'a 6, sprzedawca dał jej pudełko z ziemniakiem
foto: kadr z wideo

Kupująca podeszła do vana oferującego promocje z odpowiednią dozą sceptycyzmu. Przed zakupem dokładnie wymacała upatrzoną okazję, sprawdziła czy działa, poprosiła nawet o zadzwonienie na oglądanego iPhone’a, żeby zweryfikować, jak działają połączenia głosowe.

Gdy testy wypadły pomyślnie, zdecydowała się na zakup. Sprzedawca wziął od niej telefon, odwrócił się na chwilę żeby zapakować go do pudełka, po czym wręczył go świeżo upieczonej właścicielce razem z kartką, na której znajdowały się najważniejsze informacje dla użytkownika – między innymi kod odblokowujący.

Radość z upolowania znakomitej okazji skończyła się z chwilą przyjścia do domu i otworzenia opakowania – w środku, zamiast iPhone’a, znalazła plasterki ziemniaka drugiej świeżości.

Jakby tego było mało, sprzedawca umieścił w środku ładowarkę – tyle tylko, że z wtyczką pasującą do smartfona z Androidem. Jak widać na filmie pokazującym tragedię łowczyni okazji, to przepełniło czarę goryczy.

Kawałki ziemniaka widoczne przez kilka chwil w kadrze w środku aluminiowej tacki do pieczenia to zapewne fragmenty, które zostały wyjęte z pudełka i nie włożone do środka na czas demonstracji - chyba, że na nagraniu uwieczniono ślady kartowania i mamy do czynienia z fałszywą wiadomością.

W ofercie nieuczciwego sprzedawcy miał znajdować się bogaty asortyment produktów – ubrania, torebki, zegarki, płyty DVD i CD, a także telefony i komputery. Samochód był obklejony plakatami reklamującymi wyprzedaż na Black Friday, kobieta relacjonuje nawet, że był obwieszony okolicznościowymi balonami.

Oszust podmienił pudełko z telefonem na te zawierające ziemniaki, gdy był odwrócony tyłem do kobiety. Oczywiście gdy kupująca zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa, ślad po vanie już dawno zaginął.

Dalibyście się tak nabrać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele