Kupili na Allegro smartfony na Black Friday. Sprzedawca nie chce ich wydać, bo były za tanie

03.12.2019 13:20
OnePlus|undefined Fot. materiały prasowe OnePlus

Czarny Piątek 2019 spora część internautów spędziła na wyszukiwaniu okazji. Część kupujących miała upatrzony sprzęt, który chcieli kupić w niższej cenie. Tak było ze smartfonami OnePlus, które trafiły do sprzedaży na Allegro tańsze o 15%.

Nie była to może okazja na miarę spotykanych w USA, gdzie sprzęt można kupić często nawet 50% taniej, ale lepsza taka obniżka, niż żadna. Zamówienia zostały złożone i opłacone i szczęśliwi nabywcy rozpoczęli wyczekiwanie na nadejście paczki.

Zamiast jednak telefonu, dystrybutor OnePlus w Polsce, spółka NTT System, przysłała im na maila powiadomienie o odstąpieniu od transakcji, tłumacząc, że doszło do istotnego błędu w wyznaczeniu ceny i że przecież każdy kupujący mógł się o tym łatwo zorientować.

Przeczytaj także

Smartfon OnePlus 7 Pro kosztuje w regularnej sprzedaży 2899 zł. Podczas Black Friday oferowany był za 2464,15 zł.

Nie dostaną smartfonów OnePlus, bo sprzedawca twierdzi, że sprzedawał je za tanio

O sprawie poinformował rozgoryczony użytkownik Wykopu, który czuje się przez NTT System oszukany.

Nie polecam na Allegro konta użytkownika „sklep_oneplus”, którzy mają czelność zwać się oficjalnym dystrybutorem marki OnePlus w Polsce. Otóż z okazji black friday zakupiłem telefon OnePlus 7 Pro za 2464,15 zł. Cena niższa od rynkowej, ale chyba o to właśnie chodzi w black friday. Przeczytajcie oświadczenie otrzymane przez wszystkich użytkowników Allegro, którzy zakupili powyższy telefon. Mi żenadometr (…) poza skalę. Takie są realia black friday w kraju z dukty i lepianki z wiecie czego. Mogłem kupić telefon z oficjalnej strony za niewiele więcej. Teraz mam zamrożone pieniądze, zepsuty humor i brak telefonu, na który polowałem przez cały black week.

Oto oświadczenie, które otrzymali od sklepu kupcy smartfona OnePlus 7 Pro:

black_friday_oneplus_02 Fot. foto: zrzut ekrany Wykop.pl

Jak widać, sprzedawca oświadcza, że uchyla się od skutków prawnych oświadczenia woli w postaci zobowiązania do sprzedania telefonu w cenie obowiązującej na aukcji, gdyż „ był to oczywisty błąd”.

Jak widać w piśmie, transakcja została dokonana 30 listopada 2019, podczas gdy Czarny Piątek odbywał się dzień wcześniej. Być może sprzedawca nie przywrócił po akcji promocyjnej ceny do poziomu wyjściowego i dlatego nie chce honorować transakcji. Z drugiej strony, większość ofert na Black Friday obowiązywała przez cały weekend, trudno wiec sugerować, że wśród wszechobecnych obniżek klient mógł łatwo się zorientować, że smartfony OnePlus wystawione są w zaniżonej cenie.

Aktualizacja: po interwencji platformy Allegro wszystkie zakupione w niższej cenie smartfony OnePlus 7 Pro trafią do klientów razem z "przeprosinami za błąd i wcześniejsza pochopną komunikację z klientami".

Zobacz także: Tysiące internautów kupiło za 10 zł laptopa wartego 8 tysięcy 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.