Kupili policyjnego passata z demobilu i przebrali się za funkcjonariuszy. Policja szuka pokrzywdzonych

01.09.2020 14:56
Kupili policyjnego passata z demobilu i przebrali się za funkcjonariuszy. Policja szuka pokrzywdzonych Fot. materiały prasowe policji

Odkupili od policji stary radiowóz i mogli wyłudzać łapówki. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy w samochodzie udającym radiowóz mogli polowali na kierowców łamiących przepisy.

Policjanci patrolujący Juszczyn dokonali niecodziennego odkrycia: napotkali VW Passata w malowaniu obowiązującym w policji w latach 90. XX wieku. Kierowca i pasażerka także doskonale wpisywali się w realia epoki, jako że ubrani byli w mundury starego typu.

Kierowca i pasażerka ubrani byli w mundury policyjne (niebieska koszula oraz spodnie poprzedniego wzoru), posiadali pagony policyjne, pasy, kabury na broń, koszule oraz czapki z białym otokiem. Ich samochód posiadał zamontowane sygnały uprzywilejowania (błyskowe barwy czerwonej i niebieskiej), radiostację i miernik prędkości Rapid.

Przeczytaj także

Dwójka 40-latków udających policjantów została zatrzymana, a policja podejrzewa, że para mogła próbować wyłudzić pieniądze od kierowców, wlepiając im fałszywe mandaty za wykroczenia lub przyjmując łapówki za odstąpienia od karania. Funkcjonariusze proszą o zgłoszenia się osób, które były zatrzymywane do kontroli przez przebierańców.

Jeździli starym policyjnym passatem. Funkcjonariusze sprawdzają, czy wyłudzali mandaty

Samozwańczy policjanci muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. W więzieniu mogą spędzić lata – długość wyroku zależeć będzie od ustaleń śledztwa.

W związku z podejrzeniem podawania się przez nich za funkcjonariuszy publicznych czterdziestolatkowie z powiatu chrzanowskiego zostali zatrzymani, a ich pojazd zabezpieczono. Wobec zatrzymanych rozważane są zarzuty m.in. przestępstwa przywłaszczenia funkcji funkcjonariusza publicznego oraz wykroczeń dot. posiadania lub używania sygnałów uprzywilejowania i złamania zakazu używania munduru policyjnego lub jego części.

policja_przebierancy_02 Fot. foto: materiały prasowe policji

Policja prosi osoby, które były kontrolowane przez fałszywych przebierańców (o ile takie były, gdyż nie można wykluczyć, że podejrzenie o wystawianie mandatów i wyłudzanie łapówek nie sprawdzi się) proszone są o zgłaszanie tego faktu do najbliższej jednostki policji. Funkcjonariusze na wszelki wypadek dodali, że osoby które przekazały łapówkę lub od których próbowano ją wyłudzić nie podlegają odpowiedzialności karnej.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że udawana policyjna para udawała się na zlot starych samochodów. Błędem było pozostawienie w starym radiowozie sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

Zobacz także: Policja rozbiła mafię piszącą prace dyplomowe na zlecenie. Prawdziwe kłopoty będą mieć kupujący 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.