Kupujący Cyberpunka 2077 na PS4 i Xbox One dostaną ją także w wersji na PS5 i Xbox series X/S

19.06.2020 16:17
Kupujący Cyberpunka 2077 na PS4 i Xbox One dostaną ją także w wersji na PS5 i Xbox series X/S Fot. materiały prasowe CD Projekt RED

Za taką politykę gracze kochają CD Projekt RED: polskie studio ogłosiło właśnie, że właściciele Cyberpunka 2077 na konsole PlayStation 4 i Xbox One X zagrają w nią bez żadnych dodatkowych opłat także ma PlayStation 5 i Xbox series X/S. 

Cyberpunk 2077 trafi do graczy 19 listopada 2020 roku, dosłownie na chwilę przed pojawieniem się nowej generacji konsol. CD Projekt RED nie zamierza zmuszać graczy do wybierania, czy w polską superprodukcję chcą zagrać natychmiast, czy też poczekać aż będą mogli kupić PlayStation 5 lub Xbox series X lub S.

Studio ogłosiło, że właściciele kopii gry na PS4 i Xbox One bez żadnych dodatkowych opłat uruchomią grę na konsolach nowej generacji, w gratisie otrzymując przy okazji lepszą grafikę i korzystanie z nowych możliwości sprzętu.

Przeczytaj także

Aktualizacja nie będzie dostępna od razu; CD Projekt RED mówi o pojawieniu się jej w „późniejszym terminie”

W Cyberpunka 2077 na obecną generację konsol można będzie zagrać od razu także na PS5 i Xbox series X

Słowa CD Projekt RED mówią same za siebie:

Z przyjemnością potwierdzamy, że Cyberpunk 2077 będzie posiadał wsteczną kompatybilność z konsolami nowej generacji! Co to oznacza w praktyce? Kopia gry na PlayStation 4 będzie działała na PlayStation 5 od dnia premiery konsoli, a każdy kto kupi grę na Xbox One będzie mógł w nią zagrać również na Xbox Series X!

W późniejszym terminie wydamy również aktualizację do gry, dzięki której Cyberpunk 2077 będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał konsol nowej generacji. Wsteczna kompatybilność dotyczy fizycznych oraz cyfrowych kopii gry, i w obu przypadkach będzie dostępna za darmo.

„Wsteczna kompatybilność” wydaje się być tutaj niefortunnie użytym sformułowaniem: jest trafne w przypadku konsol nowej generacji, które będą mogły uruchamiać gry z obecnych sprzętów, jednak w przypadku mowy o grze bardziej trafne wydaje się mówienie o „postępowej kompatybilności”.

Zobacz także: Premiera Cyberpunka 2077 przeniesiona nieco bliżej 2077 roku. CD Projekt RED: „będziecie państwo zadowoleni”

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.