Kupujący Samsunga Galaxy Fold muszą przejść szkolenie zanim dostaną telefon do rąk

Michał Tomaszkiewicz
25.09.2019 14:03
Kupujący Samsunga Galaxy Fold muszą przejść szkolenie zanim dostaną telefon do rąk Fot. JUSTIN SULLIVAN/Getty AFP/East News

Samsung Galaxy Fold, pierwszy telefon z elastycznym, zginanym ekranem, jest konstrukcją szczególną. Nie można go tak po prostu kupić. Zanim odbierze się swoją własność, pracownik Samsunga przeprowadzi szkolenie dotyczące jego używania i poinformuje, czego nie można robić.

Smartfony z elastycznymi ekranami działają na wyobraźnię. Tak być może wyglądać będą nasze telefony w przyszłości, dostosowując się do naszych potrzeb i zachowując kompaktowe rozmiary podczas dzwonienia oraz powiększając się do oglądania zdjęć, filmów i przeglądania internetu.

Cena za to wygląda na wysoką. I nie mówimy tylko o kwocie, jaką trzeba zapłacić za Samsunga Galaxy Fold. Elastyczny ekran jest bowiem bardzo podatny na uszkodzenia, o czym można przekonać się oglądając ekstremalny test.

Przeczytaj także

Samsung chce, żeby użytkownicy modelu Galaxy Fold zdawali sobie sprawę z tego, jakiego rodzaju sprzęt kupili. Nie będzie więc prowadził sprzedaży wysyłkowej, a odbiór smartfona w sklepie będzie możliwy dopiero po odbyciu specjalnego kursu.

Samsung szykuje szkolenia dla kupujących Galaxy Fold

Relacja z procesu wchodzenia w posiadanie Samsunga Galaxy Fold została zaprezentowana przez The Verge. Okazało się bowiem, że nie wystarczy zapłacić około 9 000 zł, żeby wyjść ze sklepu z telefonem. Zanim dostanie się go do rąk, trzeba zaliczyć szkolenie prowadzone przez pracownika Samsunga.

Przeprowadzi on świeżo upieczonego właściciela Galaxy Folda przez wszystkie ostrzeżenia i zakazy umieszczone na naklejkach, ulotkach i instrukcjach użytkowania. Jest ich naprawdę sporo i dotyczą wielu akcji, które możemy wykonywać nieświadomie.

Niedozwolone jest na przykład mocne naciskanie ekranu ani korzystanie z niego za pośrednictwem twardego i ostrego obiektu, takiego jak długopis albo… paznokieć.

Użytkownicy nie powinno także kłaść nic na ekranie. Zakaz dotyczy praktycznie wszystkiego, z kartami płatniczymi, monetami i kluczami na czele. Nie można także dopuścić do zalania urządzenia ani pokrycia go okruchami.

Kupujący jest także zaznajamiany z zakazem naklejania na ekran oraz usuwania warstw ochronnych. Samsung Galaxy Fold może być także niebezpieczny dla obiektów wrażliwych na pole magnetyczne, jako że ma wbudowane magnesy. Jeśli użytkownik ma jakieś implanty medyczne, powinien przed używaniem smartfona z elastycznym ekranem skonsultować się z lekarzem.

Po odbyciu szkolenia przedstawiającego wszystkie zakazy i ograniczenia związane z Samsungiem Galaxy Fold klient dostaje wreszcie telefon do rąk. Dodatkiem jest kupon uprawniający do wymiany ekranu za cenę 149 dolarów. Można z niego jednak skorzystać tylko raz.

Zobacz także: Xiaomi Mi MIX Alpha. Smartfon w obudowie z ekranu 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.