Kwarantanna przyczyniła się do wzrostu piractwa. Które produkcje Polacy ściągają najczęściej?

17.04.2020 11:29
Kwarantanna przyczyniła się do wzrostu piractwa. Które produkcje Polacy ściągają najczęściej? Fot. Shutterstock

Samoizolacja doprowadziła do wzrostu piractwa w sieci. Znamy tytuły, które Polacy najczęściej pobierają z nielegalnych źródeł.

Serwis iknowwhatyoudownload.com opublikował dane dotyczące poziomu piractwa w różnych państwach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Portal Torrent Freak podjął się przeanalizowania wyników, dochodząc do jasnego wniosku - kwarantanna wywołana pandemią koronawirusa przyczyniła się do wzrostu piractwa w sieci.

Koronawirus powodem wzrostu piractwa. Które produkcje Polacy ściągają najczęściej?

Analizując opublikowane dane, portal Torrent Freak wysnuł wniosek, że poziom piractwa znacząco wzrósł w tych krajach, w których koronawirusowe obostrzenia są najsurowsze. W przeciwieństwie do Włoch czy Hiszpanii, gdzie po wprowadzeniu obowiązkowej kwarantanny ilość nielegalnych pobrań strzeliła w górę, Szwecja czy Stany Zjednoczone nie odnotowały znacznych wzrostów. W Szwecji ograniczenia w życiu publicznym są na niewielkim poziomie, zaś w USA dotyczą wyłącznie najbardziej zaludnionych stanów (Kalifornia, Nowy Jork czy New Jersey).

Przeczytaj także

Jak sytuacja prezentuje się w Polsce? W naszym kraju, tak jak we Włoszech i Hiszpanii, również odnotowano wzrost nielegalnych pobrań. Najwięcej z nich odnotowano 29 marca 2020 roku - 597 tysięcy z 218 tysięcy adresów IP. Co nasi rodacy ściągają najczęściej? Zgodnie z raportem, aż 64% pobrań stanowią filmy. W następnej kolejności są gry - 15%, potem filmy pornograficzne - 13%, a dopiero na końcu muzyka z wynikiem zaledwie 4%.

Przeczytaj także

Które produkcje cieszą się wśród polskich piratów największym zainteresowaniem? Na płaszczyźnie filmowej królują "1917", "Psy 3. W imię zasad", "Jak zostałem gangsterem" i "Zenek". Jeśli zaś chodzi o seriale to najczęściej pobieranymi tytułami są "Westworld", "Better Call Saul", "The Walking Dead" oraz "Chirurdzy".

Przeczytaj także
Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.