Pogoda
08.02.2016 10:25

LG K10 i LG K4 dostępne w Polsce

Znamy już ceny nowych smartfonów LG, które debiutują na polskim rynku w lutym 2016 roku. Model K10 wyceniono na 899 złotych, K4 to wydatek 499 PLN.

LG K10 i LG K4 dostępne w Polsce
foto: materiały prasowe

LG K10 i LG K4 dane techniczne

LG K10 został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy chętnie oglądają multimedia i udostępniają je w portalach społecznościowych. Dlatego jego dane techniczne spełniają te warunki. Wygodę ma zapewnić ekran o przekątnej 5,3 cala, pracujący w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli.

Smartfon wyposażony jest w czterordzeniowy procesor, 1,5 GB pamięci RAM oraz 8 GB przestrzeni na dane. Pamięć na pliki można rozszerzyć przez włożenie karty micro-SD. Aparat główny ma 13 megapikseli, przednia kamera oferuje 5 Mpix. LG K10 obsługuje łączność LTE.

Producent postarał się, aby K10 wyróżniał się wyglądem. Tylna obudowa pokryta jest plecionym wzorem, który oprócz wartości wizualnej ma także zastosowanie praktyczne: smartfon ma być mniej narażony na wyślizgnięcie się z rąk.

LG K10 obsługuje funkcje Gesture Shot (wystarczy otworzyć i zacisnąć w pięść dłoń przed obiektywem, aby wykonać selfie) oraz Gesture Interval Shot (dwukrotne powtórzenie gestu powoduje zrobienie serii czterech zdjęć). Smartfon może także podświetlić ekran by pomóc zrobić selfie w ciemności.

Model LG K4 to propozycja dla użytkowników szukających taniego, ale radzącego sobie z codziennymi zadaniami smartfonu. Telefon wyświetla obraz w rozdzielczości 480 x 854 pikseli na ekranie o przekątnej 4,5 cala.

foto: materiały prasowe

Za płynne działanie LG K4 odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor pracujący z zegarem 1 GHz. Telefon wyposażony jest w 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB ROM. Podobnie jak model K10, potrafi robić selfie reagując na wykonywane gesty - a wykorzystuje do tego dwumegapikselowy aparat. Kamera tylna ma 5 Mpix. 

Oba smartfony pracują pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop. jako pierwszy, na początku lutego 2016, w sprzedaży znajdzie się model K10. LG K4 zadebiutuje dwa tygodnie później.

Jaka będzie cena LG K4 i LG K10?

Czy nowe smartfony LG są warte swojej ceny? Czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie i uwagi.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile lg Technologia