Pogoda
08.03.2019 14:45

LG pracuje nad smartfonem z rozciąganym ekranem

Samsung Galaxy Fold i Juawei Mate X to najgorętsze smartfonowe nowości początku 2019 roku – zginane telefony mogą jednak szybko znaleźć się w cieniu konstrukcji, nad jaką od lat pracuje LG. Opatentowany przez producenta smartfon, zamiast się wyginać, rozciąga się na wszystkie strony.

LG V50
foto: kadr z wideo

Składane smartfony mają być połączeniem tego, co najlepsze w dwóch światach – telefonów i tabletów. W wersji skompaktowanej bez trudu mieszcząc się do kieszeni, dokładnie tak jak tradycyjne konstrukcje, w razie potrzeby zaś można szybko je rozłożyć się cieszyć się dużym ekranem rodem z tabletu.

Pierwsze konstrukcje, Samsung Galaxy Fold oraz Huawei Mate X, budzą jak na razie mieszane uczucia – po części z obaw o to, ile razy będzie można złożyć i rozłożyć smartfona zanim odbije się to na kondycji ekranu, po części zaś z powodu ogłoszonej przez producentów cen.

Oba składane smartfony kierowane są raczej dla osób, dla których 10 000 zł nie jest odczuwalną sumą w domowym budżecie – tyle bowiem będą zapewne kosztować te modele na polskim rynku.

Huawei Mate X
Huawei Mate X
Przeczytaj także Huawei Mate X z elastycznym ekranem - polska cena i specyfikacje

W zamian za to otrzymuje się ciekawy sprzęt i +10 do szpanu na rautach i brunchach – tyle tylko, że zginane smartfony mogą w przyszłości zostać przyćmione przez telefony, które po prostu będzie się rozciągać do pożądanych rozmiarów.

Do sieci wyciekły rysunki patentowe z wniosku złożonego przez LG – koncepcja smartfona, który wedle potrzeby można rozciągnąć i zmienić wielkość wyświetlacza, wygląda intrygująco

LG opatentowało rozciągany smartfon

LG oficjalnie poinformowało, że nie jest zainteresowane stworzeniem zginanego smartfona – być może wynika to z faktu, że producent ma w zanadrzu znacznie ciekawszą konstrukcję.

lg_rozciagalny_smartfon_02

W rysunków smartfon z rozciąganym ekranem można modyfikować na wiele sposobów – każdy w boków wyświetlacza może zostać powiększony (co sugeruje raczej, że nie chodzi o rozwijanie i zwijanie ekranu) niezależnie, użytkownik może więc cieszyć się ekranem rozciągniętym tylko w pionie lub poziomie, bądź też pójść na całości i stworzyć znacznie większy ekran.

lg_rozciagalny_smartfon_03

Zobacz także: >> Smartfon Energizer – energetyczna cegła z ekranem  <<

Wniosek patentowy został złożony jeszcze w 2015 roku – jeśli więc LG ma zamiar pokazać smartfona z rozciąganym ekranem, miało kilka lat na jego opracowanie.

Jaki pomysł na smartfona podoba się Wam bardziej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile