Pogoda
11.12.2018 15:39

LG stworzyło ekspres do piwa, warzący trunek za jednym naciśnięciem guzika

Mieści się na stole, wygląda jak ekspres do kawy i obsługuje się jak ekspres do kawy - LG HomeBrew to urządzenie, do którego wystarczyć włożyć kapsułkę ze składnikami wybranego gatunku piwa, żeby otrzymać uwarzony w domu złocisty trunek wprost do pokala.

LG HomeBrew
foto: materiały prasowe

Do wyboru będzie – przynajmniej na początku – pięć różnych gatunków piwa: American IPA, American Pale Ale, English Stout, Belgian Witbier oraz Czech Pilsner.

W poszczególnych kapsułkach znajdować mają się wszystkie składniki niezbędne do otrzymania danego smaku – słody, drożdże, chmiel i niezbędne aromaty. Po wybraniu gatunku wystarczy włożyć pojemnik do LG HomeBrew i nacisnąć guzik – maszyna zajmie się całą resztą.

Zestaw do domowej produkcji rzemieślniczego cydru
Zestaw do domowej produkcji rzemieślniczego cydru
Przeczytaj także Zestaw do domowej produkcji rzemieślniczego cydru

A pamiętać trzeba, że ma się czym zajmować – warzenie piwa to delikatny proces, w którym liczy się wiele czynników. Maszyna LG będzie pilnować, żeby w czasie fermentacji, karbonizacji i dojrzewania trunku panowały odpowiednie warunki.

Nie ma oczywiście co oczekiwać, że tak jak w przypadku ekspresu do kawy, ekspres do piwa zaserwuje wynik swojej pracy w ekspresowym tempie – warzenie będzie trwało około dwóch tygodni, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i planować imprezy z degustacją z odpowiednim wyprzedzeniem. LG obiecuje, że za każdym razem uzyska się około 5 litrów piwa.

Status warzenia piwa można sprawdzić w każdej chwili poprzez aplikację mobilną.

LG HomeBrew – domowy ekspres do piwa

LG HomeBrew potrafi nie tylko uwarzyć piwo, lecz także je później wypić po sobie posprzątać – system kapsuł został zaprojektowany w takim sposób, żeby ekspres do piwa nie wymagał praktycznie żadnych ingerencji ze strony użytkownika. Domowy browar potrafi więc sam się wyczyścić i odkazić, tak by być gotowym na zainstalowanie kolejnej kapsuły bez obaw o przykre konsekwencje wizytacji sanepidu.

LG ma nadzieję, że prosta w obsłudze maszyna do warzenia piwa przypadnie do gustu osobom, które chciałyby móc spróbować stworzenia własnego trunku, ale obecnie dostępne na rynku rozwiązania odstraszają ich skomplikowaną obsługą i koniecznością czuwania nad procesem warzenia.

LG HomeBrew został pokazany na targach CES 2019 - do sprzedaży ma trafić jeszcze w tym roku, aczkolwiek producent nie podał, jakich widełek cenowych można się spodziewać na ekspres do piwa oraz kapsułki do niego.

Jakie piwo lubicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety