LG zapowiada głośnik z polotem

Michał Tomaszkiewicz
28.12.2016 10:11
LG zapowiada głośnik z polotem Fot. materiały prasowe

To może być dobry rok dla miłośników muzyki  - LG zapowiedziało pokazanie na odbywających się w styczniu 2017 roku targach CES głośnika unoszącego się powietrzu.

Niezwykły gadżet zyskał godzącą w jego atrakcyjność nazwę – LG ochrzciło go jako PJ9. O jego specyfikacjach jeszcze zbyt dużo nie wiadomo – producent postarał się rozbudzić ciekawość, która ma zostać spokojna podczas CES.

Z informacji przekazanych w zapowiedzi można się dowiedzieć, że wbudowane w lewitującą jednostkę akumulatory mają wystarczać na 10 godzin pracy. Gdy urządzenie odnotuje niski poziom energii, automatycznie wyląduje na stacji bazowej, będącej jednocześnie bezprzewodowym punktem ładowania, nie przerywając przy tym odtwarzania muzyki.

Podkreśleniem przenośności urządzenia ma być spełnianie normy IPX71, zapewniającą odporność na kiepskie warunki pogodowe – dzięki temu lewitującego głośnika LG można będzie używać także na otwartych, nieosłoniętych przestrzeniach.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

LG PJ9 oferuje dźwięk dookolny z unoszącego się w powietrzu satelity, w stacji bazowej umieszczono głośnik niskotonowy.

Producent chwali się, że głośnik PJ9 może być połączony jednocześnie przez Bluetooth do dwóch urządzeń, dzięki czemu rozpoczęcie odtwarzania z któregoś z nich jest natychmiastowe.

LG chce wprowadzić pod strzechy technologię, która do tej pory zadziwiała melomanów z pojemniejszym portfelem. Głośnik UFO, działający na tej samej zasadzie co propozycja LG i również odporny na warunki atmosferyczne, sprzedawany jest w cenie 329 dolarów za sztukę.

Jeszcze drożej trzeba zapłacić za widowiskowy głośnik Making Weather, wyglądający jak chmura burzowa – wykonywany jest na specjalne zamówienia, z pisaliśmy o nim przy okazji prezentacji gramofonu Mag-Lev Audio, w którym talerz unosi się na poduszce magnetycznej. Cena również odleciała.

Jeśli zaś zamiast wrażeń muzycznych szukacie wytchnienia w ciszy, to powinniście zobaczyć japońskie lewitujące drzewka bonsai. 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.