Pogoda
29.06.2020 11:02

L’Oreal rezygnuje ze słów "biały", "wybielający" oraz "jasny" w nazwach i opisach swoich kosmetyków

Paryska dyrekcja L'Oreal wycofuje z nazw i opisów swoich kosmetyków słowa, które mogą być źle kojarzone. Kiedy nastąpi zmiana opakowań i nazw produktów urodowych?

L'Oreal zmienia nazwy kosmetyków
foto: Shuttenstock

Manifestacje po śmierci George’a Floyda, spowodowały, że wiele firm usuwa "niepoprawne" nazwy i słowa ze swych akcji marketingowych. Francuski dziennik "Le Figaro" poinformował, że w sobotę, 27 czerwca 2020 na stronie firma L'Oreal wystosowała komunikat informujący, że marka postanowiła wycofać z opisów produktów przeznaczonych do skóry pewne słowa.

L'Oreal nie będzie już "wybielać" i "rozjaśniać"

Według agencji Reuters, rzeczniczka francuskiej marki przedstawiała taką informację już w piątek. W komunikacie prasowym paryska dyrekcja L'Oreal zawiadamia, że na produktach przeznaczonych do pielęgnacji skóry nie będzie już słów takich, jak "biały", "wybielający" czy "jasny". W oświadczeniu nie ma wskazówek czy i kiedy opakowania z tymi słowami wycofane zostaną ze sprzedaży.

Fortnite
Fortnite
Przeczytaj także Z powodu Black Lives Matter z Fortnite usunięto wszystkie radiowozy

Firma L'Oreal podjęła decyzję o usunięciu wspomnianych słów niedługo po tym, jak inny kosmetyczny gigant, Unilever, zdecydował się zmienić nazwę kremu rozjaśniającego, sprzedawanego pod nazwą "Fair&Lovely". Firma wyjaśniła, że nie zamierza już używać słowa "jasny", ponieważ ceni sobie różnorodność pięknej skóry.

Jak informuje Reuters, firma Unilever spotkała się z falą krytyki z powodu wypuszczenia serii "Fair & Lovely" w momencie, w którym na świecie odbywały się protesty "Black Lives Matter". O krok dalej poszła marka Johnson & Johnson, która zapowiedziała, że przestanie sprzedawać kremy rozjaśniające przeznaczone dla Azji i Bliskiego Wschodu.

Zobacz również: Black Lives Matter - Netflix, Marvel, "Star Wars" i inne marki potępiają rasizm

Tagi: Ciekawostki