L’Oreal rezygnuje ze słów "biały", "wybielający" oraz "jasny" w nazwach i opisach swoich kosmetyków
29.06.2020 11:02
L’Oreal rezygnuje ze słów "biały", "wybielający" oraz "jasny" w nazwach i opisach swoich kosmetyków Fot. Shuttenstock

Paryska dyrekcja L'Oreal wycofuje z nazw i opisów swoich kosmetyków słowa, które mogą być źle kojarzone. Kiedy nastąpi zmiana opakowań i nazw produktów urodowych?

Manifestacje po śmierci George’a Floyda, spowodowały, że wiele firm usuwa "niepoprawne" nazwy i słowa ze swych akcji marketingowych. Francuski dziennik "Le Figaro" poinformował, że w sobotę, 27 czerwca 2020 na stronie firma L'Oreal wystosowała komunikat informujący, że marka postanowiła wycofać z opisów produktów przeznaczonych do skóry pewne słowa.

L'Oreal nie będzie już "wybielać" i "rozjaśniać"

Według agencji Reuters, rzeczniczka francuskiej marki przedstawiała taką informację już w piątek. W komunikacie prasowym paryska dyrekcja L'Oreal zawiadamia, że na produktach przeznaczonych do pielęgnacji skóry nie będzie już słów takich, jak "biały", "wybielający" czy "jasny". W oświadczeniu nie ma wskazówek czy i kiedy opakowania z tymi słowami wycofane zostaną ze sprzedaży.

Przeczytaj także

Firma L'Oreal podjęła decyzję o usunięciu wspomnianych słów niedługo po tym, jak inny kosmetyczny gigant, Unilever, zdecydował się zmienić nazwę kremu rozjaśniającego, sprzedawanego pod nazwą "Fair&Lovely". Firma wyjaśniła, że nie zamierza już używać słowa "jasny", ponieważ ceni sobie różnorodność pięknej skóry.

Jak informuje Reuters, firma Unilever spotkała się z falą krytyki z powodu wypuszczenia serii "Fair & Lovely" w momencie, w którym na świecie odbywały się protesty "Black Lives Matter". O krok dalej poszła marka Johnson & Johnson, która zapowiedziała, że przestanie sprzedawać kremy rozjaśniające przeznaczone dla Azji i Bliskiego Wschodu.

Zobacz również: Black Lives Matter - Netflix, Marvel, "Star Wars" i inne marki potępiają rasizm

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.