Lady Gaga spytała na Twitterze czym jest ten cały „Fortnight”. Internet nie przepuścił takiej okazji

16.10.2019 12:03
Lady Gaga spytała na Twitterze czym jest ten cały „Fortnight”. Internet nie przepuścił takiej okazji Fot. Rex Features/East News

Gdy Fortnite trafił do czarnej dziury, o najpopularniejszej grze na świecie stało się jeszcze głośniej. Wieści o istnieniu tytułu dotarły do celebrytów, którzy postanowili sprawdzić, z czym mają do czynienia. Lady Gaga o pomoc poprosiła fanów. To był błąd.

Fortnite to prawdziwy ewenement wśród gier. Oferowany za darmo tytuł był najbardziej dochodową grą w 2018 roku, zarabiając więcej, niż nowy numer jeden na liście najbardziej kasowych filmów, czyli „Avengers: Endgame”.

Gra jest popularna zwłaszcza wśród młodszej młodzieży, która nie przepuści żadnej okazji, żeby stoczyć pojedynek. Stało się to przekleństwem wśród małych developerów wystawiających się na PGA 2018. Rozmawiając z wieloma z nich usłyszeliśmy, że wystarczy spuścić na chwilę komputer z grą z oczu, żeby ktoś próbował zainstalować na nim instalator Fortnite’a.

Przeczytaj także

Z takiego zamiłowania dzieci do grania nie są zadowoleni rodzice, którzy postanowili pozwać Epic Games za stworzenie zbyt uzależniającej gry.

Przeczytaj także

W Fortnite doszło ostatnio do wydarzenia, które wstrząsnęło wieloma graczami i było dla nich dosłownie końcem świata. Mapa dostępna w grze została bowiem wessana w czarną dziurę, kończąc możliwość prowadzenia rozgrywki.

W sieci zaczęło pojawiać się mnóstwo plotek na temat przyczyn zamknięcia Fortnite. Jedna z najbardziej popularnych mówiła o wykupieniu gry przez Elona Muska. Miliarder chciał w ten sposób zrobić na złość dziesiątkom milionom użytkowników gry, o której nie miał zbyt pochlebnej opinii. Plotkę szybko potwierdził sam zainteresowany.

Lady Gaga zapytała fanów o Fortnite. Internet nie wybaczył jej literówki

Zamieszanie wokół Fortnite okazało się być wyjątkowo skutecznym chwytem marketingowym. O grze usłyszały bowiem osoby, które wcześniej nie miały z nią do czynienia.

Jedną z nich okazała się być Lady Gaga, która postanowiła zapytać o fenomen swoich fanów. Błąd w pytaniu sprawił, że uzyskane przez nie odpowiedzi ciężko uznać za pomocne.

Spośród 24 000 odpowiedzi, jakie otrzymała, te przydatne zdarzają się bardzo rzadko. Internauci nie przepuścili okazji, żeby wykorzystać niewiedzę celebrytki.

W rozmowę wdał się nawet sam Twitter, który opublikował wyjątkowo pomocną na tle innych odpowiedź.

Inni opowiadali zgodnie z prawdą, że to rzadko stosowane określenie dwóch tygodni.

Dało to do myślenia części fanów, którzy uznali, że piosenkarka wcale nie popełniła wstydliwej pomyłki, tylko zapowiedziała datę premiery nowego albumu.

Zobacz także: Lady Gaga w Cyberpunku 2077. Tajemnicze spotkanie w siedzibie CDPR 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.