Lara Croft jest lesbijką? Twórcy opowiedzieli o orientacji seksualnej poszukiwaczki przygód

21.07.2020 10:33
Lara Croft jest lesbijką? Twórcy opowiedzieli o orientacji seksualnej poszukiwaczki przygód Fot. East/News/SPLASH NEWS

Czy Lara Croft - bohaterka jednej z najsłynniejszych serii gier pod tytułem Tomb Raider jest homoseksualna? Twórca jednego z komiksów o archeolożce skomentował to zagadnienie.

Słynna poszukiwaczka przygód Lara Croft od dekad jest ikoną gier wideo. Czy można ją również nazwać ikoną osób LGBTQ? Twórca komiksu "Tomb Raider: Inferno" zdradził szczegóły dotyczące orientacji seksualnej bohaterki.

Lara Croft jest lesbijką?

W 2018 roku wydawnictwo Dark Horse Comics wypuściło miniserię "Tomb Raider: Inferno", w której mogliśmy śledzić nowe przygody Lary Croft. Seria była niejako kontynuacją nowej trylogii gier. Jeden z twórców tytułu wyznał, że początkowo komiks miał się kończyć wyjściem z szafy słynnej archeolożki. Jednak nie do końca tak się stało.

Przeczytaj także

Rewelacja na temat Lary Croft pojawiła się przypadkiem na Twitterze Jacksona Lanzinga, który odpowiadał za dwa pierwsze numery "Tomb Raider: Inferno". Scenarzysta odpowiedział na wpis Gail Simone - słynnej twórczyni komiksów, która zamieściła swoje odczucia odnoszące się do relacji Lary Croft i jej przyjaciółki Samanthy Nishimury.

Gail Simone:

Właśnie przeszłam ponownie pierwszą część nowej trylogii Tomb Raidera (kocham tę serię) i nie przekonacie mnie, że Lara i Sam nie czują do siebie na 1000% pociągu. To nawet nie jest podtekst.

Jackson Lanzing:

Gail, bardzo się staraliśmy, by to weszło do kanonu. Mieliśmy nawet cały numer "TR: INFERNO" poświęcony Larze, uciekającej z toksycznej, narkotycznej pułapki, dzięki której w końcu w pełni zrozumiała swojej uczucia do Sam. W czasie, kiedy numer poszedł do publikacji, ich kulminacyjny pocałunek zamienił się w przyjacielski uścisk.

Pomysł, który raz na zawsze rozwiałby wszelkie wątpliwości graczy, czytelników i fanów Lary Croft, ostatecznie nie przeszedł u wydawcy, który najwidoczniej stwierdził, że bohaterka gier powinna pozostać oficjalnie heteroseksualna. Szkoda, bo wielu miłośników poszukiwaczki przygód od dawna podejrzewa, że między Larą i Sam jest coś więcej niż przyjaźń. Świadczy o tym ilość fanartów, na których miłość dwóch kobiet jest w końcu w pełni ukazana.

Przeczytaj także

Czy kolejne gry z serii Tomb Raider sprawią, że Lara Croft wyjdzie z szafy? Przekonamy się za jakiś czas.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Pride Month 2020: Najlepsze postacie LGBT w komiksach Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.