Pogoda
21.07.2020 10:33

Lara Croft jest lesbijką? Twórcy opowiedzieli o orientacji seksualnej poszukiwaczki przygód

Czy Lara Croft - bohaterka jednej z najsłynniejszych serii gier pod tytułem Tomb Raider jest homoseksualna? Twórca jednego z komiksów o archeolożce skomentował to zagadnienie.

Tomb Raider
foto: East/News/SPLASH NEWS

Słynna poszukiwaczka przygód Lara Croft od dekad jest ikoną gier wideo. Czy można ją również nazwać ikoną osób LGBTQ? Twórca komiksu "Tomb Raider: Inferno" zdradził szczegóły dotyczące orientacji seksualnej bohaterki.

Lara Croft jest lesbijką?

W 2018 roku wydawnictwo Dark Horse Comics wypuściło miniserię "Tomb Raider: Inferno", w której mogliśmy śledzić nowe przygody Lary Croft. Seria była niejako kontynuacją nowej trylogii gier. Jeden z twórców tytułu wyznał, że początkowo komiks miał się kończyć wyjściem z szafy słynnej archeolożki. Jednak nie do końca tak się stało.

Ciri
Ciri
Przeczytaj także Ciri kochana przez graczy bardziej niż Lara Croft i Zelda. Zgadzacie się?

Rewelacja na temat Lary Croft pojawiła się przypadkiem na Twitterze Jacksona Lanzinga, który odpowiadał za dwa pierwsze numery "Tomb Raider: Inferno". Scenarzysta odpowiedział na wpis Gail Simone - słynnej twórczyni komiksów, która zamieściła swoje odczucia odnoszące się do relacji Lary Croft i jej przyjaciółki Samanthy Nishimury.

"

Gail Simone:

Właśnie przeszłam ponownie pierwszą część nowej trylogii Tomb Raidera (kocham tę serię) i nie przekonacie mnie, że Lara i Sam nie czują do siebie na 1000% pociągu. To nawet nie jest podtekst.

Jackson Lanzing:

Gail, bardzo się staraliśmy, by to weszło do kanonu. Mieliśmy nawet cały numer "TR: INFERNO" poświęcony Larze, uciekającej z toksycznej, narkotycznej pułapki, dzięki której w końcu w pełni zrozumiała swojej uczucia do Sam. W czasie, kiedy numer poszedł do publikacji, ich kulminacyjny pocałunek zamienił się w przyjacielski uścisk. "

Pomysł, który raz na zawsze rozwiałby wszelkie wątpliwości graczy, czytelników i fanów Lary Croft, ostatecznie nie przeszedł u wydawcy, który najwidoczniej stwierdził, że bohaterka gier powinna pozostać oficjalnie heteroseksualna. Szkoda, bo wielu miłośników poszukiwaczki przygód od dawna podejrzewa, że między Larą i Sam jest coś więcej niż przyjaźń. Świadczy o tym ilość fanartów, na których miłość dwóch kobiet jest w końcu w pełni ukazana.

Spongebob Kanciastoporty oficjalnie należy do społeczności LGBTQ+
Spongebob Kanciastoporty oficjalnie należy do społeczności LGBTQ+
Przeczytaj także Spongebob Kanciastoporty oficjalnie należy do społeczności LGBTQ+

Czy kolejne gry z serii Tomb Raider sprawią, że Lara Croft wyjdzie z szafy? Przekonamy się za jakiś czas.

Czy Lara Croft jest lesbijką?

Syn Godzilli
Syn Godzilli
Przeczytaj także Syn Godzilli jest transseksualny. Japoński potwór staje w obronie osób LGBT [WZRUSZAJĄCE WIDEO]

Zobacz też: Pride Month 2020: Najlepsze postacie LGBT w komiksach Marvela

Tagi: Newsy Tomb Raider Komiks Lara Croft LGBT Dark Horse