Pogoda
30.04.2018 15:34

Lara Croft powraca. Zobaczcie 1. oficjalny zwiastun „Shadow Of The Tomb Raider”

Trailer nie prezentuje nam niestety fragmentów rozgrywki, ale pokazuje nam panią archeolog polującą na żołnierzy w dżungli. Całość wygląda bardziej jak film z Predatorem w roli głównej, niż gra ze słowami Tomb Raider w tytule. 

Shadow of the Tomb Raider
foto: materiały prasowe

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy fanom serii to fakt, że twarz Lary wygląda nieco inaczej niż w dwóch poprzednich produkcjach z serii, czyli w „Tomb Raiderze” oraz „Rise of the Tomb Raider”. Oczywiście, najprawdopodobniej to zasługa tego, że jest to jedynie zwiastun CGI, w którym nie widzimy w ogóle żadnych fragmentów rozgrywki. Może to być również spowodowane tym, że w kolejnych grach Lara jest coraz starsza, a jak wiemy z życia codziennego, inaczej się wygląda mając lat 18, a inaczej mając na karku ćwierć wieku.

Zostawiając w tyle wygląd Lary - co znajdziemy w zwiastunie „Shadow of the Tomb Raider”? Śmierć. Dużo śmierci. Tytułowa pani archeolog rozprawia się dzielnie z żołnierzami w południowoamerykańskiej dżungli, a sceny wyglądają, jakby były mocno inspirowane „Predatorem” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Lara zakrada się po cichu do swoich przeciwników, eliminując ich pojedynczo i używając do tego noża, łuku oraz czekanów. Zobaczcie z resztą sami:

Shadow of the Tomb Raider - kiedy premiera?

Widzimy również dziwną postać, która planuje złożyć rytualną ofiarę jakiemuś bóstwu. Wizualnie całość przypomina nieco Indianę Jonesa, a konkretnie „Świątynie Zagłady”. Po ukazanych fragmentach i informacjach od Square Enix wiemy, że lwia część rozgrywki będzie poświęcona poszukiwaniu starożytnego miasta Majów (architektura w zwiastunie bardzo przypomina piramidy, które znaleźć można w Południowej i Centralnej Ameryce). 

Według twórców, 3. część serii ma w pełni ukształtować charakter Lary, tak, by po zakończeniu rozrywki stała się prawdziwą panią Tomb Raider, czyli poszukiwaczką przygód znaną z gier wydawanych na początku XXI wieku. Z drugiej jednak strony, jej pewność siebie i chęć osiągnięcia celu za wszelką cenę powoli zaczynają zamieniać się w obsesję. Widzimy to nawet w zwiastunie, w którym kobieta zastanawia się „kim w końcu się stanie”. 

Tego dowiemy się, gdy gra trafi do sprzedaży. Czyli kiedy? We wrześniu 2018 roku. Nie znamy na razie daty dziennej premiery, ale wiemy, że „Shadow of the Tomb Raider” dostępne będzie w wersjach na pecety, Playstation 4 oraz Xbox One.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Tomb Radier