Pogoda
20.02.2018 12:02

Lara Croft w wersji lalki Barbie już dostępna w sprzedaży

Podczas imprezy Toy Fair 2018, która odbywa się w Nowym Jorku, Mattel ogłosiło nową linię zabawek z serii Barbie. Wśród nich znalazła się najbardziej znana pani archeolog na świecie, czyli Lara Croft.

Lara Croft w wersji lalki Barbie już dostępna w sprzedaży
foto: materiały prasowe

W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami premierą filmu „Tomb Raider” z Alicią Vikander w roli głównej, machina promująca produkcję wchodzi na wysokie obroty. Po zwiastunach i plakatach, przyszedł czas na kolekcjonerskie figurki przeznaczone dla dzieci, zarówno tych małych, jak i dużych.

Na nowojorskich targach zabawek Toy Fair 2018 amerykańska firma Mattel pokazała swoje nowe produkty. Marka odpowiedzialna jest za takie serie jak Monster High, Hot Wheels czy Fisher-Price, ale również i za najpopularniejsze lalki na świecie, czyli Barbie. Tym razem oprócz typowych dla marki księżniczek, syrenek i wróżek pokazano również figurkę Lary Croft, stworzoną we współpracy ze Square Enix, czyli firmy posiadającej prawa do Tomb Raider.

foto: materiały prasowe

Tomb Raider - kiedy premiera filmu o Larze Croft?

Lalka bazująca na wizerunku panny Croft dostępna jest już w przedsprzedaży na oficjalnej stronie Barbie. Cena zabawki wynosi 29,99 dolarów. W zestawie oprócz samej pani archeolog znajdzie się również czekan, dziennik Lary oraz mapa wyspy, na której dzieje się lwia część akcji filmu „Tomb Raider”.

Lalka trafi do ogólnej sprzedaży 9 marca 2018 roku, na tydzień przed amerykańską premierą filmu. W Polsce natomiast  „Tomb Raider” zobaczymy w kinach dopiero 6 kwietnia 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Tomb Raider