Lara Croft wraca piękniejsza w fanowskiej produkcji

Michał Tomaszkiewicz
04.09.2017 12:25
Lara Croft wraca piękniejsza w fanowskiej produkcji Fot. materiały prasowe

Lara Croft bardzo mocno działała na wyobraźnię graczy. Widać to po latach, gdy entuzjaści postanowili odtworzyć drugą część przygód archeolog, tym razem prezentując uznawaną za ucieleśnienie kobiecości postać z drobnymi i obfitymi detalami.

Zaczęło się niewinnie, od ogłoszenia w sieci chęci zrobienia odświeżenia darzonej sentymentem gry. Projekt Tomb Raider: The Dagger of Xian zainteresował entuzjastów, którzy w 2016 roku wzięli się ostro do pracy.

Owocem ich starań jest gra odtworzona z pietyzmem z wykorzystaniem możliwości silnika Unreal Engine 4 – nie trzeba przekonywać, że w stosunku do pierwowzoru, grafika prezentuje się o niebo atrakcyjniej, a Lara Croft porusza się z jeszcze większą gracją.

Ukończenie projektu to co prawda jeszcze pieśń przyszłości, autorzy podzielili się jednak pierwszymi owocami swojej pracy - wersją demonstracyjną Tomb Raider: The Dagger of Xian zawierającą finalną wersję pierwszej jaskini.

Na pierwszy rzut oka trudno zorientować się, że tytuł został stworzony przez internetowych zapaleńców, a nie przez studio dysponujące grubymi milionami dolarów:

Co ciekawe, nadanie Larze Croft zdecydowanie okrąglejszych kształtów nie wszystkim fanom dzielnej pani archeolog przypadło do gustu – żartobliwie deklarują oni, że „prawdziwe kobiety mają trójkąty”. Czyli wyglądają tak:

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

W wizji entuzjastów Lara Croft prezentuje się natomiast w taki sposób:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Wersję demo gry, pozwalające na zabawę Larą w pierwszej jaskini, można już pobrać – została udostępniona na stronie projektu.

Wymagania sprzętowe są nieco wyższe, niż w przypadku oryginału – autorzy rekomendują 4 (a lepiej 8) GB RAM, kartę graficzną DX11 z 2 GB VRAM oraz Windows 7 w wersji 64-bit.

Tomb Raider: The Dagger of Xian to nie jedyny fanowski projekt skupiający się na Larze Croft – dzięki inicjatywie OpenTomb można zagrać w pierwszą część cyklu wprost w przeglądarce internetowej.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.