Pogoda
23.02.2017 09:54

Latający motocykl zaprojektowany przez Rosjan

Hoversurf to projekt latającego motocykla zrealizowany przez rosyjski startup. Futurystyczny pojazd opracowała firma mająca w swoim portfolio pasażerskie drony.

Latający motocykl zaprojektowany przez Rosjan
foto: kadr z wideo

Ich najnowszym produktem jest Scorpion-3, który tak naprawdę przypomina drona, tylko znacznie pokaźniejszych rozmiarów. Został zresztą oparty o podobną platformę i wyposażony w cztery śmigła. Jednocześnie korzystać z niego może wyłącznie jedna osoba, za to według zapewnień producenta – pojazd jest tak łatwy w sterowaniu, że nie trzeba być zawodowym pilotem, by móc nim latać.

Przy czym wątpliwość internatów budzi kwestia bezpieczeństwa. Niewykluczone, że w razie popełnienia błędu, osoba kierująca Scorpionem-3 mogłaby spaść z pojazdu wprost na jego śmigła, które z pewnością spowodowałyby nie lada uszczerbek na zdrowiu, trwałą utratę kończyć lub nawet śmierć. Ponadto z łatwością można byłoby skierować śmigła na jakieś obiekty, ściany, samochody, czy ludzi. Dodatkowo nie wiadomo jak reaguje na podmuchy boczne oraz jaki hałas generuje – niestety zamiast zwykłej ścieżki dźwiękowej, usłyszymy na filmie jedynie muzykę:

Scorpion-3 jest napędzany silnikami elektrycznymi i pozwala na osiągnięcie wysokości do 10 metrów. Producent zapewnia możliwość poruszania się nim nawet przez 27 minut. Jego prędkość maksymalna wynosi do 50 km/h. Maksymalne obciążenie to 150 kilogramów.

Firma wraz z wypuszczeniem każdego kolejnego projektu zapewnia, że przyszłość jest bliżej niż się ludziom zdaje i już wkrótce amatorzy latania będą mogli się cieszyć z powietrznych eskapad. Hoversurf pracuje również nad bezzałogowymi dronami, mogącymi przenosić przedmioty o masie od 90 do 2500 kilogramów, a także dronami-taksówkami. Te ostatnie miałyby być złotym lekarstwem na korki w wielkich miastach, a także na wypadki.

Jednak co najistotniejsze – zaprezentowany na filmie Scorpion-3 wydaje się być dość zwrotny. Na pewno lepiej wywiązuje się ze swojej roli niż latający motocykl stworzony przez majsterkowicza. Za konkurencyjne rozwiązanie można uznać latającą deskorolkę Flyboard Air.

Jesteście gotowi na takie rozwiązania?

Tagi: Duperele