Pogoda
19.08.2019 12:42

Legenda lat 90-tych powróci na nasze komputery

Od premiery pierwszej części "The Settlers" minęło 26 lat. W tym czasie od tego legendarnego tytułu uzależniły się tysiące graczy. Czy reboot ma szansę powtórzyć sukces poprzedników?

The Settlers Reboot
źródło: materiały prasowe

"The Settlers" to genialna gra, w której możemy wcielić się w średniowiecznego albo starożytnego władcę, którego zadaniem jest budowa wspaniałego królestwa. Ekonomiczna strategia była jedną z najpopularniejszych gier w wielu polskich domach, dlatego czujemy, że fani nie mogą się doczekać jej kolejnej odsłony.

Ostatnia wersja legendy to "The Settlers Online", która swoją premierę miała 7 lat temu. Tytuł free-to-play nie zachwycił jednak ani fanów, ani recenzentów. Miało to duży związek z nachalną monetyzacją obecną w "Onlinie".

Czy najnowsza odsłona "settlersów" ma szansę na nową zawładnąć umysłami graczy?

The Settlers History Collection
The Settlers History Collection
Przeczytaj także Settlersi wracają dwa razy na 25-lecie serii

"The Settlers" powracają do korzeni

Najnowszą, ósmą już, odsłonę gry zapowiedział właśnie Ubisoft, który będzie wydawcą tytułu. Pierwsze zwiastuny z tego tytułu mogliśmy oglądać już w zeszłym roku. Dzisiaj do sieci trafił najnowszy trailer, który przy okazji dał nam nową datę premiery - "The Settlers" trafią do nas w 2020 roku.

Mimo że to kolejna odsłona gry to nie znajdziemy w nazwie żadnej cyferki. Twórcy z Blue Byte chcą, aby podchodzić do nowych Settlersów jak do całkiem nowego tytułu.

"The Settlers" zostało stworzone na silniku Snowdrop, a za produkcję odpowiada m.in. Volker Wertigh, który był projektantem i programistą pierwszej i trzeciej części kultowej strategii.

Ósma gra w historii serii ma wykorzystać sprawdzone już rozwiązania znane z poprzednich odsłon. Przy okazji ma oferować rozbudowaną kampanię, scenariusze i sieciową rozgrywkę dla kilku graczy.

"The Settlers" będzie dostępny tylko i wyłącznie na PC.

Jesteście gotowi, aby powrócić do czasów średniowiecznych? Albo do lat 90-tych w zależności jak na to spojrzeć.

Zobacz także:  Ktoś zbudował całe "The Legend of Zelda" w "Fortnite Creative"

Twoja ulubiona gra z zarządzaniem zasobami to

Tagi: Gry