Pogoda
14.08.2020 14:37

Legendarna płyta Alanis Morissette mogła sie nie ukazać: "Przyłożono mi pistolet do głowy"

Debiutancki album Alanis Morissette mógł nigdy nie ukazać się w takiej formie, w jakiej go znamy. Artystka została napadnięta ze szkicami na płytę.

Alanis Morissette
foto: PBG/Press Association/East News

Alanis Morissette to znana kanadyjska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Artystka gra również na flecie, gitarze, harmonijce ustnej oraz instrumentach klawiszowych. Utalentowana kobieta zadebiutowała w 1995 roku wydając album "Jagged Little Pill".

Alanis Morissette o pierwszej płycie. Mogła się nie ukazać

Kultowa płyta sprzedała się w ponad 35 milionach egzemplarzy na całym świecie. Krążek pojawił się również na szczycie prestiżowej listy Billboard 200. Jak się okazuje, album mógł nigdy się nie ukazać, a przynajmniej nie w takiej formie w jakiej go znamy.

Koncert
Koncert
Przeczytaj także Wybrano najlepszy zespół koncertowy 2020 roku. Wygrała metalowa grupa

Morissette w tym roku świętuje 25-lecie od premiery najważniejszej płyty w jej karierze. Z tej okazji wokalistka udzieliła wywiadu między innymi w programie "The One Show". Wyznała tam, że została napadnięta.

Artystka zdradziła, że podczas ataku miała przy sobie plecak, gdzie trzymała wszystkie szkice kompozycji na debiutancki album nagrane na kasetach. Mogła szybko je stracić.

"

Miałam plecak pełen moich piosenek i muzyki zapisanej na kasetach. Kiedy wracałam ze sklepu ktoś przystawił mi pistolet do głowy. Chcieli zabrać mi wszystko, co mam. Wiedziałam, że będę musiała to zrobić i potem zorientowałam się, że mam tam wszystkie materiały na płytę. "

Na szczęście napastnicy nie zrobili krzywdy wokalistce oraz uznali, że plecak nie jest wiele wart. Zabrali jej jedynie portfel oraz torebkę.

Na płycie "Jagged Little Pill" pojawiły się takie hity jak "Hand in My Pocket", "Ironic" czy "You Oughta Know". Morissette otrzymała za materiał pięć nagród Grammy.

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda
Przeczytaj także Tomasz Komenda zareagował na utwór, który zadedykował mu Kazik [WIDEO]
Joanna Chojnacka