Pogoda
21.02.2020 13:12

Legendarny hit z lat 80. ma już ponad miliard wyświetleń na YouTubie. Dołączył do elitarnego grona

Na razie tylko dwa utwory z lat 80. były na tyle popularne przy przekroczyć taką granicę. Pierwszy z nich to "Sweet Child O' Mine" w wykonaniu Guns N' Roses. Kto do nich dołączył?

Legendarny hit z lat 80. ma już ponad miliard wyświetleń na YouTubie. Dołączył do elitarnego grona
foto: ALEKSANDER PITURA/REPORTER

Piosenka została nagrana w dwóch wersjach i wydana trzykrotnie. Nawet teledysk nagrano dwa razy! Ale nareszcie, po latach bycia absolutnym klasykiem, przebój "Take On Me" z repertuaru grupy A-Ha doczekał się miliarda wyświetleń na YouTubie.

A-Ha z rekordowym wynikiem na YouTubie

Największy przebój norweskiej grupy był punktem obowiązkowym niemal każdego programu wczesnego MTV, które dzięki klipom między innymi A-Ha i Michaela Jacksona stało się ogromnym potentatem. Samo wideo powstało dzięki wizji jednego z szefów Warner Bros. oraz reżysera Steve'a Barrona. 

Kurt Cobain
Kurt Cobain
Przeczytaj także Nirvana pobiła rekord odtworzeń na YouTubie. Klip legendy grunge'u przekroczył miliard wyświetleń

Do przygotowania klipu nagrano nagrania zespołu wykonującego utwór na żywo, które następnie przerobiono na ołówkowe ryciny. Każda klatka została zamieniona na rysunek, a łącznie wideo do "Take On Me" zawierało ich ponad 3 tysiące. Sam proces przetwarzania materiału zajął łącznie aż 16 tygodni. Przypomnijmy sobie efekt tej katorżniczej pracy:

Samo wideo było ogromnym przebojem - wygrało aż 6 nagród na MTV Video Music Awards, a utwór (wydany ponownie w 1985 roku) stał się hitem numer 1 w aż 36 krajach. Serdecznie gratulujemy grupie A-Ha tego sukcesu. 

Pantera
Pantera
Przeczytaj także Pantera pochwaliła się nowym rekordem odtworzeń w serwisach streamingowych
Tagi: YouTube