Legendarny hit z lat 80. ma już ponad miliard wyświetleń na YouTubie. Dołączył do elitarnego grona

21.02.2020 13:12
Legendarny hit z lat 80. ma już ponad miliard wyświetleń na YouTubie. Dołączył do elitarnego grona Fot. ALEKSANDER PITURA/REPORTER

Na razie tylko dwa utwory z lat 80. były na tyle popularne przy przekroczyć taką granicę. Pierwszy z nich to "Sweet Child O' Mine" w wykonaniu Guns N' Roses. Kto do nich dołączył?

Piosenka została nagrana w dwóch wersjach i wydana trzykrotnie. Nawet teledysk nagrano dwa razy! Ale nareszcie, po latach bycia absolutnym klasykiem, przebój "Take On Me" z repertuaru grupy A-Ha doczekał się miliarda wyświetleń na YouTubie.

A-Ha z rekordowym wynikiem na YouTubie

Największy przebój norweskiej grupy był punktem obowiązkowym niemal każdego programu wczesnego MTV, które dzięki klipom między innymi A-Ha i Michaela Jacksona stało się ogromnym potentatem. Samo wideo powstało dzięki wizji jednego z szefów Warner Bros. oraz reżysera Steve'a Barrona. 

Przeczytaj także

Do przygotowania klipu nagrano nagrania zespołu wykonującego utwór na żywo, które następnie przerobiono na ołówkowe ryciny. Każda klatka została zamieniona na rysunek, a łącznie wideo do "Take On Me" zawierało ich ponad 3 tysiące. Sam proces przetwarzania materiału zajął łącznie aż 16 tygodni. Przypomnijmy sobie efekt tej katorżniczej pracy:

Samo wideo było ogromnym przebojem - wygrało aż 6 nagród na MTV Video Music Awards, a utwór (wydany ponownie w 1985 roku) stał się hitem numer 1 w aż 36 krajach. Serdecznie gratulujemy grupie A-Ha tego sukcesu. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.